Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Prezidentas nenori, kad Seimo nariai gautų didesnį atlyginimą

Prezidentas nenori, kad Seimo nariai gautų didesnį atlyginimą

www.siandien.info

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo iš esmės pertvarkyti valstybės tarnybą, kartu keičiant ir darbo užmokesčio skaičiavimą, o politikams su nauja kadencija pakeitimai atneštų gerokai didesnes algas. Jos kiltų jau ne dabartiniams, o jau naujai išrinktiems politikams po 2024 metų rinkimų.

Pati reforma yra reikalinga, valstybės tarnyba, visas sektorius, reikalauja didesnio dėmesio, nes, viena vertus, mes skundžiamės viešųjų paslaugų kokybe, kita vertus, mes matome, kad perspektyvūs geri darbuotojai palieka sektorių ir dažnai negrįžtamai,

„Man labai nepriimtina, kad iš viso šito reformos paketo matome tik susirūpinusius politikų veidus, kaip jiems dar labiau pasididint savo algas. Tai visiškai nemorali situacija žvelgiant į tai, su kokiomis problemomis šiandien susiduria mūsų žmonės ir kaip jie skaičiuoja pinigus, kaip reikės išgyventi artimiausius mėnesius, o kai kurie politikai leidžia sau pasamprotauti, kad iš Seimo nario atlyginimo neįmanoma išgyventi“, – sakė prezidentas.

„Teks išgyventi, jei kitaip nemoka skaičiuoti. Visi turime skaičiuoti ir taupyti, ir tas taupymas ne tik finansinių išteklių, bet ir energijos taupymas, ir šiandien visi tai turime daryti“, – kalbėjo G. Nausėda.

Pagal dabartinį skaičiavimą, prezidento pareiginė alga iki mokesčių šiuo metu siekia 9,9 tūkst. eurų, o po rinkimų 2024 metais ji kiltų iki 10,2 tūkst. eurų.

lrs.lt nuotr.

Seimo pirmininko atlyginimas nuo dabartinių 4,6 tūkst. eurų iki mokesčių kiltų iki 8,6 tūkst. eurų, eilinio Seimo nario – nuo 3,5 tūkst. eurų iki 6,3 tūkst. eurų, premjero – nuo 4,6 tūkst. eurų iki 8,6 tūkst. eurų, ministro – nuo 4,3 tūkst. iki 7,7 tūkst. eurų.

Pakeitimais būtų suvienodinti ministro pirmininko, Seimo pirmininko, Konstitucinio Teismo pirmininko ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko darbo užmokestis.

Prezidento atlyginimas ir toliau būtų didesnis.

Parašykite komentarą

Top