Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Vilniaus meras nori atnaujinti viešojo transporto parką

Vilniaus meras nori atnaujinti viešojo transporto parką

LRT.lt

Meras R. Šimašius susitikime pabrėžė, kad Vilnius domisi galimybėmis atnaujinti savo viešojo transporto parką moderniausiomis ir aukščiausius ekologijos standartus atitinkančiomis transporto priemonėmis. Vilniaus savivaldybės nuotr.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, vicemeras Linas Kvedaravičius ir savivaldybės įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ direktorius Gintaras Maželis susitiko su didžiausių Olandijos elektrinių autobusų gamintojų, kompanijų „Ebusco“ ir VDL atstovais. Susitikime dalyvavę verslininkai pristatė galimybes Vilniui įsigyti naujos kartos elektrinius autobusus.

Meras susitikime pabrėžė, kad Vilnius domisi galimybėmis atnaujinti savo viešojo transporto parką moderniausiomis ir aukščiausius ekologijos standartus atitinkančiomis transporto priemonėmis, tačiau netrukus planuojamas skelbti konkursas neužkerta kelio jame dalyvauti ir kitų, ne tik elektrinių transporto priemonių gamintojams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Miesto taryba praėjusią savaitę palaimino 150 naujų autobusų techninę specifikaciją, o tai reiškia, kad mes dar vienu žingsniu priartėjome prie didžiausio miesto istorijoje viešojo transporto atnaujinimo.

Kartu su privačių vežėjų konkursu miesto viešojo transporto parkas per artimiausius dvejus metus bus atnaujintas daugiau nei 50 procentų – vilniečiai netrukus galės naudotis modernesniu ir ekologiškai švaresniu viešuoju transportu”, – susitikime kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Šiuo metu miesto gatvėmis važiuoja 308 autobusai ir 188 troleibusai. Autobusų parke bus atnaujinta net 250 autobusų. Dar keliasdešimt naujų troleibusų bus įsigyta iš ES fondų lėšų.

Šiais metais VVT kvietimu Vilniuje jau lankėsi elektrinių autobusų gamintojai – Lenkijos „Salaris“ ir Kinijos BYD atstovai. Vilniečiai turėjo galimybę kelias savaites pasivažinėti lenkų gamintojų „Solaris“ elektrobusu. Gegužės mėnesį planuojamas testuoti Volvo 7900 Electric Hybrid elektrobusas.

Vykusiame susitikime dalyvavo VDL atstovai Bas Gielen, Siebren de Boer, „Ebusco“ atstovai Walter Luijten ir Jean-Luc Deflandre ir Olandijos ambasadorius Bert van der Lingen.

VDL Grupė, kurios pagrindinė buveinė Eindhovene (Olandija), yra tarptautinė pramonės gamybos bendrovė, 2016 m. daugiausiai elektrinių autobusų Europoje pardavusi įmonė (daugiau kaip 100 vnt.).

Autobusų gamybą sudaro tolimųjų maršrutų autobusai, viešojo transporto autobusai, mini ir midi autobusai, taip pat elektriniai autobusai. VDL Grupė nuo įkūrimo 1953 metais išaugo iki 90 bendrovių, įsikūrusių 19 šalių su daugiau nei 13 tūkst. darbuotojų, o metinė apyvarta 3,2 milijardo eurų.

„Ebusco“ bendrovės pagrindinė buveinė yra Helmonde (Olandijoje). Įmonė pagal originalų „Ebusco“ dizainą surenka elektrinius autobusus Kinijoje ir platina juose Europoje. Įmonę iš dalies finansuoja Nyderlandų finansų ministerjia (4,5 mln. Eur). Šiais metais pasirašė sutartis su Paryžiaus viešojo transporto kompanija „Transdev“ dėl 8 elektrinių autobusų pardavimo.

Parašykite komentarą

Top