Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Šeimų Sąjūdžio protesto akcija: „čia bus tiek, kiek reikės“, žmonės rinksis ir prie Vyriausybės

Šeimų Sąjūdžio protesto akcija: „čia bus tiek, kiek reikės“, žmonės rinksis ir prie Vyriausybės

Antanina STRUMILIENĖ, www.siandien.info

Po Seimo langais šiandien toliau būriuojasi žmonės iš visos Lietuvos. Toliau vyksta Šeimų Sąjūdžio protesto akcija. Pagal organizatorių planą ši akcija tęsis tris dienas, tačiau laikraščio ŠIANDIEN kalbinti žmonės sakė, kad „čia bus tiek, kiek reikės“.

Tuo tarpu valdžia arogantiškai ir abejingai stebi mitinguotojus, nežada vykdyti Maršo metu iškeltų reikalavimų. Seimo pirmininkė V. Čmilytė – Nielsen vakar žurnalistams sakė: “ Aš esu kalbėjusi apie reikalavimus, kuriuos gavau po Šeimų Maršo. Bet atsisakyti programinių įsipareigojimų aš nematau pagrindo“.

Premjerė Šimonytė : „Ar išeiti pas mitinguotojus yra pačių parlamentarų pasirinkimas, o ji tam „nemato prasmės“, nes į klausimus atsakė raštu.“

Reikalaujama nesvarstyti Stambulo konvencijos, atstatydinti tris ministrus, atsisakyti narkotikų dekriminalizavimo ir planų įteisinti partnerystę.

“Iš Seimo lauk“, „Gėda“ – su tokiomis skanduotėmis, dainomis ir didžiulio varpo gaudesiu nuo ankstyvo ryto vakar žmonės rinkosi prie Seimo – su tautine atributika rankose, pasidabinę baltais drabužiais ir laikydami baltus balionus jie kreipėsi į besirenkančius seimūnus.

Skambėjo dainos ir kvietimai išeiti pas mitinguotojus. Buvo kviečiama išeiti pasikalbėti Armonaitė, Raskevičius, Čmilytė, Maldeikis.
Čmilytė nurodė, kad „dėl darbų gausos“ greičiausiai negalėsianti pasikalbėti su mitinguotojais. Armonaitė sakė „pagalvos.“
Pas protestuotojus išėjo Gražulis, Puidokas, Nekrošius.

O Maldeikis buvo pasitiktas šūksniais ir klausimu: „Kur mamytė?“
Renginio organizatoriai padavė Maldeikiui mikrofoną ir pasakė, kad vien už drąsą čia išeiti jis nusipelnė žodžio“.
Kai jis pradėjo kalbėti apie Stambulo konvenciją ir pradėjo aiškinti, kad „Europoje šitie dalykai yra“, jo kalba buvo palydėta švilpimu ir šūksniais „Eik lauk“.
Vienas renginio organizatorių Maldeikio paklausė: “ Ar Jūs suprantate, kad čia, Seime, Jūsų dienos suskaičiuotos? Ar matote, kas Lietuvoje vyksta, ko nori Tauta?“
Maldeikis atsakė:“ Aš neatstovauju visai šaliai. Aš atstovauju tuos rinkėjus, kurie galvoja taip, kaip aš. Aš atstovauju kitiems rinkėjams, kurie įsivaizduoja kitaip“, – ir po keliolikos kalbos minučių buvo nušvilptas.

Su protesto organizatoriais bendrauja ir budi policija. Kadangi dideliam susibūrimui leidimas nebuvo išduotas, o 15 asmenų būreliams leidimo nereikia, mitinguotojai laikosi tvarkos ir būriuojasi grupelėmis po 15 žmonių.

Žmonės protestuos tris dienas, kadangi Vingio parke Šeimų Maršo metu iškelti jų reikalavimai nevykdomi: iš ministrų iki šiol neatstatydinti Armonaitė, Dobrovolska ir Dulkys, o iš Žmogaus teisių pirmininkų nenušalintas Raskevičius.

Šalia sostinės bus įkurtas palapinių miestelis, kur mitinguotojai nakvos, nes būti prie Seimo jiems nebuvo leista.
Nakvynę keletui mitinguotojų savo kambaryje pasiūlė P. Gražulis. Tą jis patarė padaryti ir kitus seimūnus.

„Protesto akcijoje policija jokių pažeidimų neužfiksavo, administracinių teisenų nėra pradėta, nes pagal susirinkimų įstatymą iki 15 žmonių būriuotis gali“, – pranešė VPK atstovas, – žmonės taikūs, geranoriški, laikosi atstumų, vienoje krūvoje nebūna“.

„Tai yra tęstinumas to, ko mes reikalavome per Šeimų gynimo Maršą“, – o jie neįvykdė nė vieno“, – BNS sakė akcijos organizatoriai.
Aplink Seimą eina procesija, lydima kunigo. Žmonės tyliai meldžiasi.
Protesto akcija prie Seimo tęsiasi.

Graudu ir liūdna, kai valdžia atsitveria nuo Tautos ir bijo išeiti pas žmones, iš kurių delno maitinasi.
Gėda žiūrėti į „tautos atstovus“, kurie dreba iš baimės prarasti valdžią. Jiems trūksta drąsos pažvelgti mitinguojantiems žmonėms į akis, bet užtenka agresyvumo ir cinizmo priversti Seimą, Tautą ir valstybę tarnauti savo „chebrytės“ interesams.

Jie nusivalė kojas į Konstituciją ir Tautą, į svarbiausius valstybės postus susisodino savus ir Įstatymais naudojasi kaip savo nosine.
O išsigimę jų ruporai šlovina jų „pergales.“

Buvo gėda žiūrėti, kaip žurnalistai, įsijautę į prokurorų vaidmenį, Protesto akcijos metu tiesiog tardė policijos pareigūnus, bandydami iš jų išgauti na nors kokį neigiamą atsiliepimą apie protesto akcijos pažeidimus, bet jokių pažeidimų užfiksuota nebuvo. Ir piktdžiugiškas „balzamas“ žurnalistų širdžių neužliejo.

Vaikščiodami tarp kultūringų, taikių, pasipuošusių žmonių, žurnalistai su kameromis ir fotoaparatais ieškojo nors kokio „kompromituojančio kadro“, – na prie ko čia dar prisikabinus? Kai kabliukų nerado – ėmė filmuoti… tualetus.
Šiandien protesto akcija bus rengiama ir prie vyriausybės.
Mes lietuviai. Mūsų nedaug, bet mes – nerealūs.

Gintauto Kniukštos nuotraukose – Šeimų sąjūdžio protesto akcija prie Seimo.

Parašykite komentarą

Top