Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Prezidentas pasirašė įstatymą dėl valstybės vadovo statuso suteikimo

Prezidentas pasirašė įstatymą dėl valstybės vadovo statuso suteikimo

www.siandien. info

Prezidentas pasirašė įstatymą dėl valstybės vadovo statuso suteikimo Aukščiausiosios tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui profesoriui Vytautui Landsbergiui.

 „Šis klausimas visada sukelia labai daug aistrų, bet sakyčiau, kad ne paskutinėmis akimirkomis. Tiesiog sesija eina į pabaigą, yra paskutinė diena“, – ketvirtadienį Seime komentavo V. Čmilytė-Nielsen. „Šį klausimą – tikrai labai svarbų, kuris tęsiasi jau labai ilgai, šiandien Seime reikia užbaigti“, – tuomet akcentavo parlamento pirmininkė.

Redakcijos archyvo nuotrauka.

Opozicijos atstovai piktinosi, kad klausimas į parlamento darbotvarkę įtrauktas paskutinę minutę, o parlamento pirmininkė teigė, jog jį reikia pagaliau išspręsti. Vienas iš projektui prieštaraujančių parlamentarų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovas Jonas Jarutis teigė, kad valdantieji projektą stumia buldozeriu, jo atstovaujama partija, pasak politiko, dėl tokių valdančiųjų iniciatyvų nepasirašys partijų susitarimo dėl užsienio politikos.

Nausėda yra sakęs, kad Landsbergis de facto ėjo valstybės vadovo pareigas Sausio 13-osios trisdešimtmečio minėjimo išvakarėse praėjusiais, 2021 metais prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad jam abejonių, ar V. Landsbergis buvo de facto šalies vadovas, nekyla.Visgi, pasak jo, į klausimą, ar Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas V. Landsbergis gali būti prilyginamas valstybės vadovui de jure, dar turi atsakyti Konstitucinis Teismas (KT). Būtent dėl šio klausimo, prezidento manymu, šiuo metu šimtaprocentinio aiškumo nėra.

„Man ši situacija yra visiškai aiški. Yra du aspektai: de facto ir de jure. Dėl de facto man nekyla nė menkiausių abejonių, ar gerbiamas Vytautas Landsbergis buvo Lietuvos vadovu tuo metu, ar ne. Kitas klausimas yra de jure. Į de jure klausimą, be abejo, pirmiausia turi atsakyti Konstitucinis Teismas. Žinoma, iš dalies į šį klausimą gali atsakyti ir Seimas, priimdamas atitinkamą rezoliuciją“, – tuomet LRT radijui teigė G. Nausėda.

Parašykite komentarą

Top