Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > R. Karbauskis apie bandymus sužlugdyti „Naisių vasaros“ festivalį: tai –  kruopščiai suplanuota provokacija

R. Karbauskis apie bandymus sužlugdyti „Naisių vasaros“ festivalį: tai –  kruopščiai suplanuota provokacija

www.siandien.info

Liepos 8-9 dienomis Naisiuose vyksta vienuoliktasis „Naisių vasaros“ festivalis. Organizatoriai žadėjo koncertą su ryškiausiomis šalies muzikos žvaigždėmis, tačiau pirmieji iš renginio pasišalino grupė „jauti’,  vėliau – The Roop ir Donatas Montvydas. Anot jų, jie taip pasielgė dėl to, kad Seimo nariai žada kreiptis į KT dėl V. Landsbergiui  suteikto valstybės vadovo statuso.

Netrukus paaiškėjo, kad šeštadienį renginio organizatoriai ir svečiai nepamatys ukrainiečių grupės „TaRūta“ narių. „Nenorime turėti nieko bendra su organizatoriais, kurie Rusijos agresijos prieš Ukrainą karo metu, palaiko net ir tarpininkavimo ryšį su šalimi agresore“, – rašė „TaRūta“.

Šeštadienio rytą apie tai, kad nepasirodys „Naisių vasaros“ scenoje pranešė ir atlikėjas Saulius Prūsaitis.

Po atlikėjų atsisakymų dalyvauti festivalyje, savo poziciją išsakė R. Karbauskis, festivalio sumanytojas ir rėmėjas. 

 „Pastarosiomis dienomis kartu su „Naisių vasaros“ festivalio rengėjais sulaukėme ne vieno akibrokšto. Prieš pat festivalio pradžią vienas po kitos koncertuoti atsisakė muzikantai. Štai grupė „jauti“ iš pradžių organizatoriams nurodė, kad vienas jos narių susirgo Covid-19. O vėliau prasidėjo – iki festivalio pradžios tiksint paskutinėms valandoms, muzikantai staiga neva praregėjo ir vienas po kito pranešinėja nebedalyvausiantys „Naisių vasaros“ renginiuose.

Argumentai įvairūs. Dabar neabejoju, kad tokia įvykių eiga yra iš anksto ir kruopščiai suplanuota provokacija, kurios tikslas – sužlugdyti festivalį ir pažeminti Naisių bendruomenę, mane bei visus tuos, kurie planavo ir tikiuosi atvyks į festivalį. Veikiama sistemingai, nuosekliai ir koordinuotai. Visa tai daroma puikiai suvokiant, kad likus mažiau nei dienai iki renginio, surasti naujus atlikėjus yra ypatingai sunku.

Atskiro paminėjimo vertas atvejis, kaip buvo pasielgta su ukrainiečių atlikėjais „TaRūta“.

Naisių vasaros festivalio organizatoriams perduota, kad ukrainiečiams visą dieną grasino, anot jų, „tūkstančiai Lietuvos tarnybų“, net vienos iš ministerijų atstovai. Ukrainos muzikantų grupei buvo patarta „kuo greičiau dingti iš Naisių“, nes priešingu atveju Ukrainoje jie bus laikomi separatistais. Muzikantai išsigando ir išvyko.

Po kelių valandų perskaičiau ukrainiečių atlikėjų „TaRūta“ pranešimą socialiniuose tinkluose ir iki šiol negaliu patikėti tuo, ką perskaičiau. Todėl kreipiuosi į žmogų, kuris buvo paminėtas ir kurį labai gerai pažįstu – į Lauryną Baškį, „Thundertale“ atlikėją.

Laurynai Bašky, „TaRūta“ savo pranešime padėkojo lietuviams draugams, kurie mat „padėjo susigaudyti situacijoje“. Tie minimi draugai esi pats, Stasys Taraila ir Robertas Semeniukas. Ir, anot „TaRūta“ pranešimo, būtent jūs grupei iš Ukrainos išaiškinote, neva „festivalio organizatoriai palaiko net ir tarpininkavimo ryšį su šalimi agresore“!

Ar tu, su kuriuo bendraujame jau daugiau nei dešimtmetį, kartu dirbome prie festivalio ir kitų projektų, iš tiesų Ukrainos muzikantams pasakojai, neva aš ar festivalio organizatoriai palaikome kažkokius tarpininkavimo ryšius su Rusija? Ar tu manai, kad aš galiu dirbti su rašistais?!

Su manimi siejamas verslas vienas pirmųjų atsisakė dirbti su Rusijos įmonėmis, vos tik agresorė pradėjo karą Ukrainoje. Mūsų įmonės dabar finansuoja aktorių iš Ukrainos trupės darbą Lietuvoje, kad jie galėtų oriai kurti ir Lietuvoje papasakoti, ką Ukraina šiandien išgyvena! Ir festivalį skyrėme bendrystei su Ukraina, organizatoriai pakvietė ukrainiečių šeimas, atlikėjus į Naisius.

Negana to, dar po geros valandos matau, kad „TaRūta“ koncertą jau organizuoja A.Tapinas, kuris dalinasi ir „TaRūta“ žinute apie atsisakymą dalyvauti „Naisių vasaroje“ ir žada pasirūpinti didesniu honoraru.

„Naisių vasaros“ festivalis yra skirtas bendrystei su Ukraina. Itin apmaudu, kad vardan savanaudiškų kėslų kai kam neliko jokios gėdos skleisti absoliutų melą, taip siekiant pakenkti renginiui. Kuo toliau, tuo labiau susidaro įspūdis, kad per pastaruosius metus ne tik kad grįžtam į sovietinį konclagerį, kur yra viena tiesa, vienas Leninas. Kita nuomonė yra draudžiama, bet ir kitaip galvojantys bei savo nuomonę sakantys yra naikinami visokiomis priemonėmis.

Festivalis vyksta. Organizatoriai užpildė muzikinę programą kitais atlikėjais. Laukiami visi!

P.S. Galvojau, kad man pačiam gali tekti dainuoti, bet ne visus atlikėjus pavyko įbauginti, tad festivalio scenoje pasirodys tik profesionalūs atlikėjai“, – socialiniame tinkle rašė R. Karbauskis.

Parašykite komentarą

Top