Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Rasa Vitkauskienė: „Pažadėjau viešai – būsiu savo krašto žmonių merė“

Rasa Vitkauskienė: „Pažadėjau viešai – būsiu savo krašto žmonių merė“

www.siandien.info, savaitraštis ŠIANDIEN

„Be jūsų, be gyventojų palaikymo šiandien tokių pokyčių nebūtų. Todėl iš visų jėgų stengsiuosi jūsų nenuvilti. Būsiu savo krašto žmonių mere: nežiūrėsiu iš aukšto, bendrausiu, išklausysiu, tarsiuosi ir karta spęsiu kylančias problemas. Žinau, kad kritiškai nusiteikusių taip pat yra, kurie mano, kad niekas nepasikeis. Pasikeis, bet viena to nepadarysiu, todėl prašau ir laukiu visų jūsų pagalbos šitame nelengvame kelyje.

Taip pat prisiminkite, kad tuščia kritika nieko nesprendžia, o tik griauna. Stengsiuosi padaryti viską, kad kiekvienas Alytaus rajono gyventojas galėtų gyventi oriai ir didžiuotųsi savo šaknimis. Brangūs kraštiečiai, su jūsų pagalba ir palaikymu atėjo laikas pokyčiams“, – sakė prisiekdama tiesioginiuose mero rinkimuose išrinkta Alytaus rajono savivaldybės merė Rasa Vitkauskienė.

Alytaus rajono savivaldybės merė atsako į ŠIANDIEN klausimus. R. Vitkauskienė tiesioginiuose mero rinkimuose išrinkta pirmą kartą.

Gerbiama Rasa, neseniai tapote Alytaus rajono savivaldybės mere. Kaip Jums pavyko užsitarnauti tokį pasitikėjimą?

Prieš rinkimus aplankiau įvairius Alytaus rajono miestus, miestelius ir kaimus. Beldžiausi į žmonių duris ir širdis. Tiesą pasakius, paprasti žmonės mane papirko savo dzūkišku svetingumu, gerumu, nuoširdumu. Galbūt jausmai buvo abipusiai (juokiasi).

Tačiau buvo dalykų, dėl kurių darėsi liūdna ir baisu. Gyventojų akyse mačiau pasipiktinimą ankstesnės valdžios neūkiškumu, akivaizdžiu draugų ir giminių protegavimu. Balse girdėjau nusivylimą tuščiais pažadais. Jaučiau jų baimę prarasti darbus, reputaciją, jei nuomonė nesutaps. Ir beviltiškumą – kad niekas niekada nepasikeis.

„Pasikeis!“ – kartojau jiems. Bet dėl to reikia pasistengti visiems ir sutelkti jėgas. Manau, kad žmonės už mane balsavo avansu – visi labai norėjo pokyčių. Pokyčiams ir atidavė balsą per rinkimus.

Gimiau ir užaugau Alytaus rajone, Dauguose, labai myliu šį kraštą, man svarbi jo ateitis. O žmonių pasitikėjimą man dar teks užsitarnauti – ne žodžiais, ne pažadais, o darbais.

Rajono taryboje jau dirbote. Kokia sukaupta patirtimi ketinate pasinaudoti, kokius naujus darbo metodus žadate įdiegti ?

Per inauguraciją pažadėjau viešai – būsiu savo krašto žmonių merė. Tikrai nežiūrėsiu iš aukšto – bendrausiu, išklausysiu, tarsiuosi ir kartu spręsiu kylančias bėdas. Tą darau nuo pirmų dienų – kiekvieną dieną susitinku su gyventojais, mano kabineto durys praktiškai neužsidaro. Taip pat planuoju bent kelis vizitus per savaitę į įvairius rajono miestus, miestelius ir kaimus, kad galėčiau objektyviai įvertinti situaciją, savo akimis pamatyti ir tik tada priimti sprendimus.

Politikai, paragavę valdžios ar daug metų šioje virtuvėje besisukantys, dažnai pamiršta, rodos, paprastą, bet esminį dalyką – kam ir kodėl yra išrinkti. Aš pati sau ir visai savo komandai vis primenu, kad pagrindinis mūsų darbdavys – žmogus. Jie mus išrinko, jie suteikė galimybę jiems atstovauti. Todėl turime kurti tokią savivaldą, kuri atlieptų gyventojų lūkesčius, būtų atvira bendruomenių iniciatyvoms ir ištiestų pagalbos ranką ištikus krizei.

Kokius konkrečius darbus nusiteikusi atlikti rajono valdymo komanda, kam skirsite daugiausia dėmesio Jūs asmeniškai ?

Gyventojams pažadėjome pokyčius, savo žodžio laikysimės. Mere tapau prieš daugiau nei mėnesį, su komanda vis dar analizuojame esamą situaciją, yra daug klausimų, neaiškumų, abejotinų sprendimų, todėl norime, kad būtų atliktas nepriklausomas auditas, kuris įvertintų, ar viskas buvo daroma skaidriai, teisingai, pagal teisės aktus.

Verčiame naują švarų istorijos puslapį. Sieksiu, kad jaunos šeimos iš tiesų pajustų, kad Alytaus rajone – gera gyventi.

Rasa Vitkauskienė: „Gimiau ir užaugau Alytaus rajone, Dauguose, labai myliu šį kraštą, man svarbi jo ateitis. Iki širdies gelmių esu sujaudinta tokio pasitikėjimo ir į mane sudėtų vilčių ir lūkesčių. Esu nuoširdžiai dėkinga visiems už patikėjimą ir pasitikėjimą manimi. Esu dėkinga ir tiems, kurie šmeižė ir kritikavo. Netiesa tik dar labiau mobilizavo ir įkvėpė siekti pokyčių“.

Kad kiekvienas senolis būtų išgirstas, suprastas, aprūpintas. Kad verslas rajoną matytų kaip perspektyvią galimybę kurtis, augti ir plėstis.

Kad Alytaus rajonas taptų jaukus, tvarkingas ir saugus. Kad savivalda tarnautų ir dirbtų žmonėms, o ne atvirkščiai. Stengsiuosi padaryti viską, kad kiekvienas Alytaus rajono gyventojas galėtų gyventi oriai ir didžiuotųsi savo šaknimis.

 Alytaus rajono merė esate vos daugiau nei mėnesį. Su kokiais iššūkiais spėjote susidurti?

Kaip ir dauguma savivaldybių, mes ne išimtis, taip pat turime problemų, kurias dabar labai madinga vadinti iššūkiais. Tai iššūkių netrūksta švietimo srityje: pradedant mokyklų tuštėjimu, senstančia mokytojų bendruomene, pagal gyvenimo tempą nespėjančiais atlyginimais, gerų specialistų trūkumu įvairiose srityse.

Rasa Vitkauskienė dėkojo vyrui Nerijui ir vaikams Benui, Urtei, Lukui, kurie ja neabejojo ir palaikė, ji teigė būsianti savo krašto žmonių mere ir kvietė tikėti gerais pokyčiais.

Kiek tenka bendrauti su gyventojais, praktiškai didžioji dauguma skundžiasi prasta kelių kokybe, prašo asfaltuoti, dažniau greideriuoti, todėl dabar analizuojame situaciją ir ieškome galimybių visa tai išspręsti.

Suprantama, gyventojams norisi tvarkingos infrastruktūros čia ir dabar, tačiau savivaldybės pajėgumai ir biudžetas yra ribotas.

2023–2027 m. kadencijos Alytaus rajono savivaldybės taryba. Šioje tarybos kadencijoje dirbs 10 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD), 9 Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, 3 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, 2 Lietuvos socialdemokratų partijos, 1 Darbo partijos atstovai.

Iššūkių netrūksta, tačiau net ir su ribotomis galimybėmis, stengiamės padaryti daugiau nei priklauso. Turime daug neišnaudoto potencialo daugelyje sričių. Todėl visų idėjos laukiamos ir vertinamos.

Iššūkiai iššūkiais, o kuo, Jūsų nuomone, Alytaus rajonas galėtų sužavėti čia niekada nebuvusius turistus ar užsienio investuotojus?

Turime tikrų gamtos stebuklų. Pavyzdžiui, unikalią sengirę – Punios šilą. Tai vienas vertingiausių miškų Lietuvoje. Taip pat didžiausią Lietuvoje šlapynę – pirmąjį ir vienintelį biosferos rezervatą šalyje. Gamtininkai sako, kad mūsų Žuvintas yra tikras paukščių rojus žemėje.

Turime išskirtinę Kurnėnų mokyklą, kuri tarpukariu buvo atplukdyta iš už Atlanto. Galite tai įsivaizduoti? Turime nuostabias bendruomenes, kolektyvus, kurie saugo tradicijas ir papročius ateities kartoms.

Alytaus rajone puoselėjama gyvulininkystė ir žemdirbystė. Auginami grūdai,  daržovės, vaisiai, uogos, vystomi netradiciniai ir ekologiniai ūkiai. Galime didžiuotis Alytaus rajone įsikūrusiais įspūdingais šeimų verslais ir sėkmingomis tarptautinėmis įmonėmis.

Turime net ir pasaulio čempionų! Alytaus rajono vardą ne tik Lietuvoje, bet ir pasauly garsina baidarininkai broliai Mindaugas ir Simonas Maldoniai, kilę iš Daugų.

Iš tiesų, galima vardinti ir vardinti, sąrašas ilgas. Mes su šeima mėgstame keliauti. Tačiau pabuvus kitur, visada aplanko jausmas, kad niekur pasauly nėra taip gera, kaip namuose. Čia viskas taip pažįstama ir sava. Čia tikrai gera gyventi. Ir visada gera sugrįžti.

Parašykite komentarą

Top