Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Rusijos laikinasis reikalų patikėtinis skelbiamas nepageidaujamu asmeniu ir privalo išvykti iš šalies per 5 dienas

Rusijos laikinasis reikalų patikėtinis skelbiamas nepageidaujamu asmeniu ir privalo išvykti iš šalies per 5 dienas

www.siandien.info

Spalio 3 dieną į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasados Lietuvoje atstovas. Jam įteikta nota, kuria Rusijos laikinasis reikalų patikėtinis Sergej Riabokon yra skelbiamas nepageidaujamu asmeniu (PNG – persona non grata). S. Riabokon privalo išvykti iš šalies per 5 dienas.

Šis Lietuvos sprendimas yra priimtas, atsižvelgiant į atsakingų institucijų pateiktą informaciją, pagrindžiančią tai, kad pastarojo meto S. Riabokon veiksmai ir pareiškimai yra nesuderinami su diplomato statusu, traktuotini kaip kišimasis į priimančios valstybės vidaus reikalus ir todėl laikomi Vienos konvencijos dėl diplomatinių santykiu pažeidimu.

Ukrainos Didvyrių gatvė šalia Rusijos ambasados. Redakcijos archyvo nuotr.

Rusijos ambasados Lietuvoje atstovui taip pat pareikštas griežtas protestas dėl rugsėjo 30 dieną Rusijos Prezidento paskelbto neteisėto sprendimo aneksuoti Ukrainos Donecko, Luhansko, Chersono ir Zaporižios sritis, kurių dalys yra laikinai okupuotos Rusijos.

Užsienio reikalų ministerijos pareiškimas dėl Rusijos vykdomos Ukrainos Donecko, Chersono, Luhansko ir Zaporižios regionų neteisėtos aneksijos

Lietuvos užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia rugsėjo 30 dieną Rusijos Prezidento paskelbtą neteisėtą sprendimą aneksuoti Ukrainos Donecko, Luhansko, Chersono ir Zaporižios sritis, kurių dalys yra laikinai okupuotos Rusijos.

Šis dar vienas Rusijos bandymas jėga perbraižyti tarptautinės bendruomenės pripažintas Ukrainos sienas ir įteisinti neteisėtą Ukrainos Donecko, Luhansko, Chersono ir Zaporižios teritorijų kontrolę grubiai pažeidžia tarptautinės teisės normas, Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą, todėl yra niekinis, neturi jokios teisinės galios ir nebus pripažintas, lygiai kaip niekada nepripažinsime ir neteisėtos Krymo aneksijos.

Lietuva ir tarptautinė bendruomenė nepripažįsta pseudo-referendumų Ukrainos Donecko, Luhansko, Chersono ir Zaporižios srityse, kurių suklastoti rezultatai, pasitarnavę pretekstu šiai Rusijos įvykdytai aneksijai, niekaip neatspindėjo Ukrainos žmonių, ryžtingai besipriešinančių Rusijos okupacijai, valios.

Lietuva kviečia tarptautinę bendruomenę dar labiau stiprinti sankcijas Rusijai už neteisėtų pseudo-referendumų organizavimą okupuotose Ukrainos teritorijose ir jų aneksiją, o aktyviai šiuose neteisėtuose veiksmuose dalyvavusius asmenis patraukti atsakomybėn.

Reikalaujame, kad  Rusija nedelsiant nutrauktų agresiją Ukrainoje ir atitrauktų savo karines pajėgas iš visos Ukrainos teritorijos. Kartu su partneriais ir toliau visomis priemonėmis remsime Ukrainą ir jos žmones, kovojančius už savo laisvę ir demokratinę šalies ateitį.

Parašykite komentarą

Top