Jūs esate
Pagrindinis > Redaktorius rekomenduoja > Savaitė prie Lenkijos sienos: politikai kratosi atsakomybės

Savaitė prie Lenkijos sienos: politikai kratosi atsakomybės

www. siandien.info

Lenkijos gynybos ministerija ir pasieniečiai praneša, kad Baltarusijos pusėje stebimas migrantų sujudimas, ardomos palapinės. Manoma, kad didelė grupė migrantų gali bandyti veržtis pro sieną. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį užfiksuoti mažiausiai dviejų migrantų grupių bandymai patekti į Lenkiją iš Baltarusijos pusės, praneša RMF radijas.

 Agresyviai nusiteikę migrantai lenkų pareigūnus ir karius apmėtė akmenimis – vieną policininką lengvai sužeidė, apgadino policijos automobilį.

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorė Liz Truss sekmadienį paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną įsikišti sprendžiant krizę, dėl kurios keli tūkstančiai migrantų įstrigo Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje. Pasak jos, jis turi padaryti galą „gėdingai dirbtinei migracijos krizei“.

Šiuo metu ten yra apie 1 500 žmonių. Ši stovykla nuolat auga Stovyklą visiškai kontroliuoja Baltarusijos valdžia.„Mes stebime, kaip Baltarusijos valdžios organai migrantams tiekia maistą, miegmaišius, palapines, malkas, kirvius, peilius“, – sakė M. Kaminskis, Lenkijos ministras.

Jis  patikino, kad Lenkija turi pakankamai pajėgų, jog apgintų sieną su Baltarusija ir kontroliuotų situaciją. Šioje vietovėje dislokuota 13 tūkst. lenkų karių, 4,5 tūkst. pasieniečių ir 2 tūkst. policininkų.Migrantų stovykla Baltarusijos pusėje atsirado lapkričio 8 d. po to, kai šimtai migrantų bandė pralaužti tvorą ir neteisėtai patekti į Lenkiją.


Scanpix

Europos Sąjunga apkaltino Baltarusijos autokratinį lyderį Aleksandrą Lukašenką panaudojus migrantus kaip ginklą kerštauti Vakarams už sankcijas, įvestas po jo ginčijamos pergalės 2020 metų rinkimuose.

 Daugeliui vietinių šiandien Minske  neįprasta matyti tiek daug migrantų miesto kavinėse ir greito maisto restoranuose, vaikščiojančius po prekybos centrus ir miegant požeminėse perėjose.

Iki krizės Baltarusija retai įsileisdavo migrantus, nes šalyje buvo žinoma griežta vizų politika.

„Minskas visiškai pasikeitė, – įsitikinus tradicinį baltarusišką maistą tiekiančio restoranų tinklo „Vasilki“ padavėja Anna. – Mes tarsi nebegyventume Minske. Keista.

Nors padėtis suerzino kai kuriuos vietos gyventojus, daugelis Minske ją traktuoja kaip verslo galimybę. Visi viešbučio „Sputnik“ kambariai buvo užimti.

Arabų ir kurdų kalbų buvo galima išgirsti pagrindinėje įspūdingo, bet kiek aptriušusio penkių aukštų pastato fojė ir visuose jo silpnai apšviestuose koridoriuose. Kiti viešbučiai, įskaitant „Crown Plaza“ miesto centre, taip pat teigė, kad dirba visu pajėgumu.

Migrantai teigė, kad Baltarusijos ir vietinės kelionių agentūros užsakydavo jiems savaitės trukmės prieglobstį visuose mieste esančiuose viešbučiuose prieš išvykstant į kelionių paketus. „Sputnik“ registratūros darbuotoja Anna tikino, kad naujų klientų antplūdis buvo sutiktas džiaugsmingai.

Lapkričio 15 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti situaciją ES ir Baltarusijos pasienyje, taip pat Vakarų Balkanuose ir Sahelyje. Užsienio reikalų ministerijos išplatintame pranešime ministras sako, kad Baltarusijos sukelta migracijos krizė nesibaigs tiesiog laukiant.

V. Putinas šeštadienį paneigė kalbas, kad Maskva prisideda prie migrantų krizės, ir dėl kilusios migrantų krizės apkaltino Vakarų politiką Artimuosiuose Rytuose.

Rusija yra pasirengusi padėti sureguliuoti krizę Baltarusijos ir Europos Sąjungos pasienyje, jei nuo jos kas nors priklausys, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir patarė kaltinantiems Maskvą užsiimti savo vidinėmis problemomis ir neprimesti savo klausimų kitiems.


Scanpix

„Matome vis daugiau klaidinančių teiginių, Twitter žinučių ir pranešimų apie situaciją pasienyje. ES siena išliks apsaugota. Nepasitikėkite melu ir nekelkite pavojaus savo gyvybei“, – sekmadienį tviteryje rašė G.Lansbergis.

Vokietijos užsienio reikalų ministerija tviteryje taip pat paneigė gandus apie ketinimus įsileisti pasienyje su Lenkija įstrigusius migrantus.

Pagal spaudos pranešimus parengė Kęstutis DIDŽIULIS

Parašykite komentarą

Top