Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Savaitgalį kviečia tikrintis visus vaistinių darbuotojus ir prekybos vietų darbuotojus

Savaitgalį kviečia tikrintis visus vaistinių darbuotojus ir prekybos vietų darbuotojus

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia šį savaitgalį visus vaistinių darbuotojus ir prekybos vietų darbuotojus (tiek prekybos centrų, tiek mažų parduotuvėlių darbuotojus, tiek mobiliųjų tinklų klientų aptarnavimo specialistus) pasinaudoti galimybe išsitirti dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19).

Profilaktiškai atliekamas testavimas padės užtikrinti šių darbuotojų ir jų aptarnaujamų klientų saugumą. Taip pat kviečiami tirtis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojai, tiesiogiai dirbantys su vaikais, kurie užtikrino mažųjų piliečių priežiūrą karantino metu arba planuoja grįžti į darbą.

Pagal jau anksčiau nustatytą tvarką ėminiai tyrimams dėl koronaviruso infekcijos bus imami vaistinių, prekybos vietų ir ugdymo įstaigų darbuotojų savivaldybių mobiliuose punktuose. Registruotis tyrimui reikia Karštosios koronaviruso linijos telefonu 1808.

Linijos konsultantas nurodys tikslų laiką, kada reikia atvykti. Tokiu būdu bus užtikrintas sklandesnis mėginių paėmimas ir suvaldyti srautai.

Apie gautus rezultatus tiriamieji bus informuoti trumpąją SMS žinute, savo rezultatą galima bus matyti ir prisijungus prie esveikata.lt portalo.
Primename, kad prevenciniai vaistinių darbuotojų (įskaitant vaistininkus, farmakotechnikus, konsultantus ir t. t.) ir prekybos darbuotojų (prekybos centrų ir mažų parduotuvėlių darbuotojų, taip pat mobiliųjų tinklų klientų aptarnavimo specialistų) tyrimai numatyti sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimuose.

Operacijų vadovo sprendimas dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojų, tiesiogiai dirbančių su vaikais, prevencinių tyrimų bus priimtas artimiausiu metu.

Vaistinių ir prekybos vietų darbuotojai, kurie paskelbto karantino laikotarpiu nuolat dirba nuotoliniu būdu ar nedirba, neturėtų būti tiriami.

Parašykite komentarą

Top