Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Trečiadienis, balandžio 1 diena: Prezidentas sako, kad medikai liko apgauti

Trečiadienis, balandžio 1 diena: Prezidentas sako, kad medikai liko apgauti

www.siandien.info

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, ankstų trečiadienio rytą apsilankęs Ekstremaliųjų situacijų operacijų štabe, įvertino pokyčius koronaviruso krizės valdymo sistemoje ir paragino sparčiau spręsti išryškėjusias problemas.

Po susitikimo su ministru Aurelijumi Veryga daugiausia kritikos strėlių teko ne štabui, o šalies Seimui. Prezidentas neslėpė pykčio – po vakarykščio Seimo sprendimo medikai liko apgauti.

„Man be emocijų sunku kalbėti, tai vakarykštis fiasko parlamente, kitaip to nepavadinsi, nesugebant susitarti, kas medikams pažadėta, padidinti atlyginimus. <…> Kartais susidaro įspūdis, kad tarp žmonių paplitęs įsitikinimas, kad politika bjaurus reikalas, kad parlamentas tokia institucija, kuria pasitikėti neverta, vakar buvo padaryta taip, kad ši nuomonė toliau įsitvirtintų visuomenės sąmonėje. Politikavimas pačia blogiausia to žodžio prasme ir man visiškai neįdomu, kas dėl vakarykščio fiasko kaltas, ar dešinieji, ar kairieji, ar viršutiniai, ar apatiniai. Kalti visi, nes sprendimas nepriimtas“, – pykčio neslėpė prezidentas.

„Turi būti sprendžiamos pagrindinės problemos, kurios šiandien yra akcentuojamos tiek medikų, tiek mokslininkų. Pirmiausia tai yra testavimo ir kitų medikų apsaugos priemonių paskirstymas į konkrečias gydymo įstaigas. Antra, būtina plėsti tyrimus galinčių atlikti laboratorijų skaičių, pajėgumus ir optimaliau organizuoti darbą“, – sakė šalies vadovas.

Šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 581 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami. 

Per kovo 31 dieną ištirti 1849 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 12574 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. 

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

Pasak Prezidento, Ekstremaliųjų situacijų operacijų štabas, pagal gerąją pasaulinę praktiką pradėjęs veikti visą parą, galės operatyviau reaguoti į kintančią situaciją ir tiksliau valdyti procesus. Jau dabar matyti, kad krizės valdyme mažėja netvarkos ir pasimetimo.

„Daugelio valstybių patirtis rodo, kad tokie štabai, veikiantys 24/7 principu, yra labai reikalingi, jie padeda sustyguoti veiklą, – teigė šalies vadovas. – Šiandien kiekvienas užsiima tuo darbu, kurį geriausiai išmano.“
Pasak šalies vadovo, Lietuvos kariuomenės specialistų dalyvavimas neabejotinai sustiprino Ekstremaliųjų situacijų operacijų štabo vadybinius pajėgumus. „Atsirado daugiau kariškos tvarkos – dabar lauksiu rezultatų“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat išreiškė viltį, kad Ekstremaliųjų situacijų operacijų štabo sistemingai renkami duomenys apie sveikatos apsaugos sistemos žmogiškuosius išteklius, reikalingas apsaugos priemones, ligoninių turimą įrangą ir kitų institucijų poreikius padės valstybei efektyviau vykdyti viešuosius pirkimus ir paskirstyti turimus išteklius. Kartu Prezidentas atkreipė dėmesį, kad dar ne visos ligoninės sugeba laiku perduoti būtiną informaciją, kas taip pat turi keistis.

Kitas svarbus pokytis – tai, kad nuo kovo 31 d. Ekstremaliųjų situacijų valdymo štabo susitikimuose Prezidento iniciatyva dalyvauja ir savivaldybių atstovai.

„Tikiu, kad tai padės geriau koordinuoti centrinės valdžios ir savivaldybių bendradarbiavimą, bus mažiau iš viršaus nuleidžiamų sprendimų ir daugiau žinojimo apie savivaldybių pajėgumus“, – sakė Prezidentas Gitanas Nausėda.

Parašykite komentarą

Top