Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Ignas Vėgėlė atsisveikina. Advokatai išsirinko naują vadovą

Ignas Vėgėlė atsisveikina. Advokatai išsirinko naują vadovą

www.siandien.info

Naujuoju Advokatų tarybos pirmininku penktadienį Vilniuje išrinktas advokatas Mindaugas Kukaitis.

Naujasis pirmininkas advokato praktika užsiima jau daugiau nei 20 metų, jis taip pat yra ir ilgametis Advokatų tarybos narys, buvęs Advokatų garbės teismo pirmininkas.

Visuotinio advokatų susirinkimo dalyviai tvirtino svarbiausius Lietuvos advokatūros klausimus, slaptai balsuodami išrinko naują Advokatų tarybą, Garbės teismą, taip pat naująjį vadovą – Advokatų tarybos Pirmininką. Naujasis pirmininkas vykdys pareigas 2022–2026 metais ir pakeis dvi kadencijas Lietuvos advokatų tarybai vadovavusį prof. Igną Vėgėlę.

„Advokatūros įstatai numato dviejų kadencijų limitą Advokatūros pirmininkui. Dėkoju už nuolat plaukiančius advokatų laiškus su pasiūlymu kandidatuoti dar kartą ir tęsti Pirmininko pareigas. Vis dėlto, gyvybingai bendruomenei būtinas nuolatinis vadovų atsinaujinimas. Ne veltui įvairių pareigūnų ir vadovų kadencijų skaičius yra ribojamas tiek Konstitucijoje, tiek ir šalies įstatymuose. Ne išimtis ir Lietuvos advokatūra. Be to, patogiai užsisėdėti vienose pareigose, mano įsitikinimu, kenksminga ir pačiam asmeniui. Mano savastyje yra įaugusi žmogaus teisių ir laisvių gynyba per solidžią mokslinę bei praktinę patirtį, todėl net ir nebūdamas Advokatūros vadovu, toliau sieksiu mūsų bendruomenės stiprinimo bei organizacijos tobulinimo,“ – sakė Advokatūros vadovas prof. Ignas Vėgėlė.

Ignas Vėgėlė. Redakcijos archyvo nuotr.

Stengdamasi žengti koja kojon su technologijomis Lietuvos advokatūra jau ne pirmus metus organizuoja elektroninį balsavimą Visuotiniame advokatų susirinkime – šiemet balsavimas visais klausimais vyko išskirtinai tik elektroniniu būdu.

Parašykite komentarą

Top