Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Siūlo ministrui Anušauskui pasitraukti iš pareigų dar iki tyrimo dėl slaptos informacijos nutekinimo

Siūlo ministrui Anušauskui pasitraukti iš pareigų dar iki tyrimo dėl slaptos informacijos nutekinimo

www.siandien.info

Seimo Teisės ir teisėtvarkos pirmininko pavaduotoja Agnė Širinskienė kreipėsi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką Lauryną Kasčiūną ir šio komiteto narius prašydama išsiaiškinti, kokia apimtimi krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas atskleidė savo sutuoktinei įslaptintą informaciją.

Tyrimą atlikti prašoma po to, kai 2022 m. spalio 11 d. duodama interviu LNK televizijos laidai „Bus visko“ krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko žmona nurodė apie karo Ukrainoje pradžią sužinojusi keliomis savaitėmis anksčiau, nei dauguma Lietuvos žmonių ar net Seimo narių, turinčių leidimą dirbti su įslaptinta informacija. Lina Anušauskienė teigė: „Kol niekas net negalvojo ir nekalbėjo, kad čia bus tikrai karas, tai jisai, atsimenu, gal net pora savaičių iki to prasidėjusio karo man pasakėSako, žinok, čia bus labai rimti dalykai, žodžiu, kad ne tik ten pasienyje kažkoks galbūt ten konfliktas, bet bus realūs karo veiksmai.“

„Iš šios citatos akivaizdu, kad krašto apsaugos ministras savo sutuoktinei atskleidė valstybės paslaptį sudarančią informaciją, gautą iš NATO partnerių, nors pastaroji teisės susipažinti su valstybės paslaptimis neturi. Toks informacijos nutekėjimas ministro sutuoktinei, kuri vėliau gali ją paskleisti žiniasklaidoje, kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, žemina Lietuvos patikimumą NATO partnerių akyse, kelia pavojų tiek mūsų, tiek NATO partnerių žvalgybos saugumui. Dėl to kreipiausi į Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą prašydama atlikti parlamentinės kontrolės veiksmus, kurie yra šio komiteto kompetencijoje, ir įvertinti, kokia apimtimi krašto apsaugos ministro sutuoktinei yra nutekėjusi valstybės paslaptį sudaranti informacija. Keltinas klausimas ir dėl to, ar tai vienkartinis veiksmas, ar įslaptinta informacija ministras su sutuoktine dalijasi nuolat“, – sako Seimo narė A. Širinskienė.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

Pasak parlamentarės, tokie ministro ir jo sutuoktinės veiksmai neapdairiai dalinantis ir viešinant įslaptintą informaciją yra ypač neatsakingi karo Ukrainoje metu, kuomet Rusijos žvalgyba ypač siekia išsiaiškinti, kokia informacija ir kada bei kokia apimtimi disponuoja NATO partnerės.

„Krašto apsaugos ministro atsiprašymo čia nepakanka. Labai raginu jį pasitraukti iš užimamų pareigų dar iki NSGK tyrimo pradžios. Ministras padarė viską, kad save diskredituotų  ir parodytų kaip neatsakingą ir nepatikimą žmogų, kuris įslaptinta informacija žarstosi į visas puses ir painioja savo asmeninį bei tarnybinį gyvenimą“, – teigia A. Širinskienė.

Parašykite komentarą

Top