Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Savaitraštis ŠIANDIEN. Vaiva Budraitytė. Penki sveikos mitybos patarimai

Savaitraštis ŠIANDIEN. Vaiva Budraitytė. Penki sveikos mitybos patarimai


Vaiva BUDRAITYTĖ

Sveiki, mielieji, saulė šviečia, viskas žaliuoja, o manęs daug kas klausia: ką šiuo metu sveikiausia valgyti, kad būtum laiminga ar laimingas?

Taigi mėginsiu patarti ką valgyti, kad būtumėt sveikesni ir laimingesni. Remsiuos mūsų su žurnaliste Jūrate Bratikiene sveikesnės gyvensenos patarimų knyga „Gyvenimą keičiantys patarimai‘

Pirmiausia apie vaikus, nes suaugusieji dažnai daro klaidą, manydami, kad jų vaikai – amžinai alkani, todėl ištisai maitina, o vėliau tas gyvenimo –mitybos modelis automatiškai persikelia į suaugusio žmogaus gyvenimą ir vėl tęsiasi pasaka be galo.

Šventa mitybos taisyklė: ką galėjote sau leisti jaunystėje, šiukštu, tuo nebegalite mėgautis brandžiame amžiuje. Jaunam organizmui reikia daugiau maisto, tačiau su amžiumi porcijas vertėtų mažinti.

Dažnai manęs klausia: ar galima mėsą valgyti?. Mano nuomone, būtina atsižvelgti į žmogaus prigimtį, jei dirbamas sunkesnis fizinis darbas ir žmogus pavalgęs veganinio maisto nesijaučia sotus, tikrai jam nepakenks gabalėlis mėsos.

O tuos, kurie visą dieną sėdi prie kompiuterio, mažai juda ir daugiau energijos gauna iš kosmoso, maitinasi prana, mėsos patiekalai gali ir susargdinti. Svarbiausia pažinti savo prigimtį ir žinoti, kas tinka, o kas, deja, ne.

Tuo pasaulis ir gražus, jog visi esame skirtingi. Todėl neturime vieni kitiems primygtinai piršti savo nuomonės dėl mitybos.

Labai dažnai žmonės mėgsta rodyti pirštais į ilgaamžius, kurie viską iš eilės valgė ir sveiki pasaulį paliko. Nereikėtų stebėtis – juk tokia tų žmonių prigimtis buvo, o šiuo metu , kai daug šviežios žolės pievose, kiaulpienių, garšvų, dilgėlių, žliugių, daržuose puikuojasi daugiametės žolės, reikėtų stengtis daugiau maistui vartoti šius augalus,stipresnį maistą palikit šaltesniam metų laikui.

Nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 1 d., kurie neturi rimtų sveikatos bėdų, patariu maitintis žaliavalgišku maistu po kelias dienas per savaitę. Kiekvienas sulauks skirtingo teigiamo rezultato.

5 sveikos mitybos patarimai

1. Nepersivalgykite! Laikytis saiko – viena svarbiausių mitybos taisyklių. Valgykite ramiai, be streso, nes tada maistas geriau pasisavins, suteiks nelyginamai daugiau naudos.

2. Valgykite sąmoningai, atsakingai atsirinkdami produktus, kurie jums labiausiai tinka.

3. Bent kartą per dvi savaites pasninkaukite, gerdami tik vandenį. Jei tai jums atrodo per griežta, kartą per savaitę išbandykite sulčių ar vaisių dietą.

4. Kiekvieną rytą išgerkite puodelį karšto vandens!
5. Nesisvaiginkite alkoholiu,o rūkymą pamirškite visiems laikams.

Maistas ir astrologija

Vienų Zodiako ženklų atstovai linkę valgyti itin gausiai, kitų – saikingai, vieniems pavyksta nuosekliai laikytis sveikos gyvensenos principų, o kitiems reikia milžiniškų pastangų norint maitintis sveikiau.

Visi be išimties turėtų laikytis pasninko. Šiuolaikiniai žmonės to vengia ir kalbėdami apie protėvius dažnai pamini, jog senoliai valgė sunkų maistą, bet buvo sveiki it ridikai. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad daugiau nei šimtą parų per metus jie griežtai laikydavosi pasninko.

AVINAS – gana išmintingas ir saikingai besimaitinantis. Jis turi didelį polinkį į psichines ligas, tačiau jas nesunkiai gali sukontroliuoti vien pakeitęs mitybą. Tereikia didelio pasiryžimo sveikai maitintis.

Jei valios tam neužtenka, šio ženklo atstovas galėtų su kuo nors susilažinti – laimėti jam labai patinka! O ir naudos sveikatai būtų.

Avinams tinka maistas, gerinantis smegenų veiklą, stiprinantis atmintį. Palanku valgyti visų rūšių kopūstus, natūralias kakavos pupeles.

JAUTIS ypač mėgsta skaniai pavalgyti, tačiau turi ir daug užsispyrimo bei ambicijų. Aktyvūs ir sąmoningesni šio ženklo atstovai prisižiūri, rūpinasi savo sveikata. Jaučiams labiau tinka veganinis maistas.

Valgykite tai, ką mėgsta karvės ir jaučiai, – tikrai neprašausite pro šalį. Veganinė dieta padeda lengvai numesti nereikalingus kilogramus ir visą gyvenimą džiaugtis pasiektais rezultatais.

DVYNIAI yra linkę į priklausomybes, todėl jiems negalima nė lašo alkoholio! Jei jau turi priklausomybę, sunkiai jos atsikrato. Dvyniams tinka tik itin aukštos kokybės aliejus, ghi sviestas, riebi žuvis.

Rekomenduojama gerti daug šviežiai spaustų sulčių. Pavalgius jiems gerai pagulėti. Kadangi yra labai smalsūs ir aktyvūs, neretai pamiršta pavalgyti, o tai nėra labai sveika, tad patartina laikytis režimo. Polinkį pilnėti turintys Dvyniai pavalgę privalo pasivaikščioti. Šio ženklo atstovams tinka šiltas maistas, taip pat šilti gėrimai.

VĖŽYS gali kentėti nuo skrandžio ligų. Mėgsta gyventi sveikai arba visiškai nesilaiko taisyklių. Neretai pirmą gyveni¬mo pusę šio ženklo atstovai išvis nesidomi sveikos gyvensenos principais, o likusią dalį būna užkietėję sveikuoliai, vegetarai ar veganai.

Vėžiams reikėtų riboti žuvies ir mėsos produktus, ypač tada, kai daug valgo sūrelių, varškės, fermentinių sūrių ir jogurtų. vandens, o žiemą – organizmą valančių vaistažolių arbatų. Itin tiks gauromečių ir kiaulpienių šaknų arbatos.

LIŪTAS – karalius, mėgstantis sočiai ir gardžiai pavalgyti. Renkasi brangius produktus. Jam rekomenduojama visiškai atsi¬sakyti pieno produktų ir labai atsargiai vartoti mėsiškus.

Reikėtų gerti daugiau vandens ir daug sportuoti, nors iš prigimties šio ženklo atstovai yra gana tingūs. Geriausias poilsis jiems – gulėti ant sofutės. Tokiu atveju bent užkandžių reikėtų atsisakyti, nes papildomų kilogramų nebus išvengta.

MERGELĖ yra tikra darbštuolė, stebėtinai preciziška, be¬sirūpinanti savo kūnu ir siela. Tačiau turi polinkį sirgti diabetu, todėl reikėtų vengti saldumynų. Šio ženklo atstovai turėtų riboti mėsiškus patiekalus.

Jei toks žmogus yra maniakiškai tvarkingas, ne pro šalį būtų atlikti kraujo tyrimus, mat patys didžiausi švaruoliai turi polinkį sirgti diabetu.

Saikingumas suteikia galimybę Mergelei nugyventi ilgą ir sveiką gyvenimą. Ypač tinka visos badavimo praktikos, maisto ir gėrimų ribojimas. Reko¬menduojama reguliariai vartoti probiotikų.

SVARSTYKLĖS turėtų pasaugoti inkstus. Joms būtina riboti visų rūšių mėsą. Tada inkstai geriau dirbs. Šio ženklo atstovams puikiai tiks žuvis, grybai, kiaušiniai.

Aktyviai gyvenantys šio ženklo atstovai įtampos mėgsta atsikratyti gausiai valgydami, todėl jiems patariama gerti daugiau vandens ir riboti maisto kiekį. Taip pat neretai piktnaudžiauja ir saldumynais, tad retkarčiais išsivalyti organizmą jiems būtų naudinga. Tinka ir protarpinis badavimas.

SKORPIONĄ nuo visų ligų sėkmingai gydo veganizmas ir blaivi gyvensena. Skorpionui negalima svaigintis alkoholiu, nes priklausomybė nuo jo atsiranda itin greitai.

Jei nori džiaugtis gera sveikata, šio ženklo atstovai tiesiog privalo būti sveikuoliai. Skorpionai turi polinkį į reprodukcinių organų ligas. Jiems tinka begleivės dietos.

ŠAULYS – labai aktyvus, nuolat kuo nors užsiėmęs žmogus, tad ne visada randa laiko užkąsti arba tai daro bėgdamas iš vienos vietos į kitą. Dėl nereguliarios mitybos kenčia sveikata. Taigi mitybos režimo laikytis būtų labai naudinga.

Šauliams visiškai negalima vartoti pieno produktų. Jeigu jais piktnaudžiaus, gali tekti keisti klubų sąnarius. Taurę vyno rekomenduojama keisti vynuogių sultimis. Gydytis tinka sulčių dieta. Verta išbandyti gydymą sultimis pagal Normaną Vokerį.

OŽIARAGIS – itin valingas žmogus. Jam svarbu gerai jaustis, todėl dažniausiai nestinga valios gyventi sveikai, domėtis tinkamiausia mityba. Daug ilgaamžių pasaulio sveikuolių – šio ženklo atstovai.

Tvirtas charakteris ir užsispyrimas gali padėti pasiekti puikiausių rezultatų. Vis dėlto dauguma Ožiaragių – sunkaus maisto mėgėjai, vartojantys daug gyvūninių produktų. Jų organizmą nuodija gausus gyvūninės kilmės baltymų vartojimas.

Tėvai, auginantys šio ženklo vaikus, turėtų atkreipti dėmesį į tai, ką mažieji labiausiai mėgsta ir ko ne. Į tai būtina atsižvelgti, nes vien tinkama mityba galėtų padėti atsikratyti daugelio negalavimų. Jei esate ligų kamuojamas Ožiaragis, pabandykite pabadauti ir liaukitės valgę pieno produktus.

VANDENIS mėgsta saldų maistą. Šio Zodiako ženklo atstovui palanku atsisakyti pieno baltymų. Vandeniams reikėtų vengti visų rūšių saldumynų, bet tinka medus ir džiovinti vaisiai.

Šie žmonės apdovanoti stipria empatija, lengvai prisitaiko prie kitų, bet tai kartais jiems kenkia. Pavyzdžiui, net jei yra užkietėję vegetarai, atėję į svečius pas mėsėdį, be didelių problemų gali užkąsti mėsytės.

ŽUVYS. Jei kalbėsime apie sveiką mitybą, jos visiškai nedrausmingos. Šio ženklo atstovai dažniausiai valgo apimti emocijų, mėgsta saldumynus, nesilaiko griežtos dienotvarkės.

Žuvys tiesiog nepajėgios savarankiškai, be pagalbos iš šalies valdyti savo kūną. 90 proc. jų dažniausiai savo sveikatą pagerina į pagalbą pasitelkdamos gerą intuiciją, visada pajaučia, kaip reikia gydytis. Deja, nors ir žino, koks maistas tinka, nesveiko labai sunkiai atsisako.

Linkiu puikios sveikatos ir laimės, skaitykite ir prenumeruokite savaitraštį ŠIANDIEN.

Parašykite komentarą

Top