Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Seimas: atsisakyta reikalavimų asmenims, siekiantiems tapti advokatais, notarais ir antstoliais

Seimas: atsisakyta reikalavimų asmenims, siekiantiems tapti advokatais, notarais ir antstoliais

www. siandien.info

Seimo priimtais pakeitimais atsisakyta šiuo metu įtvirtintų sveikatos reikalavimų asmenims, siekiantiems tapti advokatais, notarais ir antstoliais bei šią veiklą jau vykdantiems asmenims. Atitinkamai atsisakyta ir periodinių kas penkerius metus vykdomų privalomų sveikatos patikrinimų.

Pasak Advokatūros, Antstolių ir Notariato įstatymų pataisas inicijavusio Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko Stasio Šedbaro, taip siekiama sumažinti kliūtis vykdyti advokatų, notarų ir antstolių profesines veiklas (projektai atitinkamai Nr. XIVP-811(2), Nr. XIVP-812(2), ir Nr. XIVP-813(2)).

Komiteto vadovas Seimo kanceliarijos Spaudos biurui pažymėjo, kad pirmas sumanymas buvo keisti modelį, kad Advokatų taryba galėtų inicijuoti ne periodinius sveikatos patikrinimus, bet patikrinimus, kilus įtarimams: „Buvo kreiptasi į Vyriausybę, Teisingumo ministeriją išvados, atsiklausta Sveikatos apsaugos ministerijos ir jie pasiūlė tokį variantą, koks yra visose Europos Sąjungos šalyse, mat, berods, nelabai kur daugiau taip kaip Lietuvoje ir yra, nebent valstybėse, kurios išėjo iš sovietinio modelio. Vakarų šalyse yra periodinės notarų, antstolių atestacijos.

Tokių atestacijų metu galima įvertinti viską – dalykinius klausimus ir taip pat gebėjimą vykdyti pareigas, o į tai kartais įeina ir tam tikra asmens psichologinė būklė. Advokatūroje taip pat – kai gaunamas skundas dėl advokato, jie turi savo komisijas, jos taip pat gali įvertinti. Ir jei kyla klausimas – laikinai ar visam laikui suspenduoti tokio advokato galimybę teikti paslaugas.“

Pasak S. Šedbaro, Teisingumo ministerija pasiūlius, nuspręsta šias nuostatas taikyti visoms trims panašiu modeliu dirbančioms korporacijoms (Advokatūros tarybai, Notarų rūmams ir Antstolių rūmams): „Sutarėme, kad ta papildoma administracinė našta, kuri nieko neduoda, būtų keičiama į kitą modelį, kuris veikia pagal kitas tų pačių įstatymų nuostatas – periodinės atestacijos, etikos, drausmės komisijos ir pan. Šis modelis būtų daug efektyvesnis, nei kas kelerius metus pateikiami popieriukai.“

Pataisos įsigalioja 2022 m. sausio 1 d.

Parašykite komentarą

Top