Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Migrantų krizė: įtampa Lenkijos pasienyje auga

Migrantų krizė: įtampa Lenkijos pasienyje auga

www. siandien.info

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį su Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda telefonu aptarė situaciją Lenkijos pasienyje su Baltarusija.

lrp. lt nuotr.

Šalies vadovas išreiškė solidarumą su Lenkija ir teigė, kad Lietuva yra pasirengusi suteikti pagalbą Lenkijai atremiant šiuo metu patiriamą nelegalių migrantų antplūdį iš Baltarusijos.

„Baltarusijos režimo vykdomos hibridinės atakos mastas yra beprecedentis. Turime išlikti vieningi ir solidarūs. Lietuva pasirengusi bendradarbiauti su Lenkija ir prisidėti visomis įmanomomis priemonėmis suvaldant šią krizę“, – teigė Prezidentas.

Lietuvos ir Lenkijos vadovai sutarė palaikyti ryšį, nuolat keisdamiesi informacija apie situaciją pasienyje su Baltarusija ir koordinuodami veiksmus.

Reaguodama į padidėjusią įtampą Baltarusijos-Lenkijos pasienyje, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė siūlys Vyriausybei įvesti nepaprastąją padėtį. Kilus grėsmei, jog neteisėti migrantai šturmuos Lenkijos valstybės sieną, Lietuva maksimaliai sustiprino valstybės sienos apsaugą.


Scanpix nuotr.

Pasak sienos apsaugos tarnybos vado Rustamo Liubajevo, prie Lietuvos valstybės sienos didelių migrantų sankaupų Baltarusijos pusėje šiuo metu nefiksuojama, tačiau prie Lenkijos-Baltarusijos sienos jų gali būti keli tūkstančiai ir prasiveržimo pavojus yra realus. Pasak vidaus reikalų ministrės, panašaus scenarijaus galima tikėtis ir Lietuvoje, tačiau kol kas padėtis stabili.

„Noriu patikinti, kad padėtis Lietuvos-Baltarusijos pasienyje yra visiškai kontroliuojama. Maksimaliai sustiprinome sienos apsaugą – mobilizuoti pareigūnai, visos tarnybos yra aukščiausioje parengtyje, perdislokuojama kariuomenė. Esame pasirengę visiems scenarijams“, –  teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Vidaus reikalų ministrė pažymėjo, jog tai ataka prieš visą Europą Sąjungą. Lietuvos institucijos glaudžiai bendradarbiauja su Lenkijos sienos apsaugos tarnyba, Europos policijos biuru (Europol), Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra „Frontex“.

 „Prezidentas pabrėžia, kad A.Lukašenkos režimui tęsiant ir intensyvinant hibridinę ataką prieš Europos Sąjungą, organizuojant masinį nelegalių migrantų antplūdį prie Baltarusijos – Lenkijos sienos, Lietuvos vidaus reikalų ir krašto apsaugos pajėgos privalo padaryti viską, kad būtų užkirstas kelias galimoms provokacijoms ir įvairaus pobūdžio incidentams prie Lietuvos valstybės sienos“, – tokią šalies vadovo poziciją perdavė prezidento atstovas spaudai Ridas Jasiulionis.

Lenkijos sienos apsaugos tarnyba praneša, kad sieną šturmuoja nelegalių migrantų grupės. Jie bando sugriauti pasienio tvorą, praneša NEXTA Live. Į pasienį siunčiami antiteroristiniai daliniai.

Lenkijos gynybos ministerija „Twitter” paskyroje pasidalijo iš sraigtasparniu nufilmuotu vaizdo įrašu, kaip temstant atrodė migrantų stovyklavietė – joje gausybė palapinių ir kūrenami laužai. Skaičiuojama, kad naktį prie Lenkijos sienos praleis keli tūkstanęiai migrantų, kuriuos nuolat saugo Baltarusijos paregūnai.

Reaguodama į įvykius Lenkijos pasienyje NATO skelbia, jog Baltarusijos taktika panaudojant migrantus yra „nepriimtina“, pranešė AFP.

Parašykite komentarą

Top