Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Seimas neleido suvaržyti Seimo nario Naglio Puteikio laisvės

Seimas neleido suvaržyti Seimo nario Naglio Puteikio laisvės

Saulė Eglė Trembo

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Seimas neleido Seimo nario Naglio Puteikio patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvės. Priimti tokį sprendimą siūlė Seimo laikinoji tyrimo komisija, to prašė ir pats N. Puteikis.

Komisijos išvadoje rašoma, kad „rugsėjo 26 d. Komisijos posėdyje dalyvavęs Seimo narys N. Puteikis paaiškino, kad pareiškėjos Kristinos Sulikienės tėvo nepažįsta, neturi jokių duomenų apie jo veiklą ir nežino, kaip tokie teiginiai buvo išspausdinti leidinyje.

N. Puteikis teigė manantis, kad tai yra apmaudus nesusipratimas, ir sutiko su generalinio prokuroro prašymu leisti jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę bei paprašė Komisijos siūlyti Seimui priimti sprendimą, kuris leistų šį ginčą išspręsti teisme“.

Už Seimo protokolinį nutarimą „Dėl sutikimo Lietuvos Respublikos Seimo narį Naglį Puteikį patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę“ (projektas Nr. XIIIP-1143) balsavo 29, prieš buvo 10, susilaikė 37 Seimo nariai.

Seimo statuto 23 straipsnio 6 punkte yra įtvirtinta: „Jeigu išvadoje siūloma patenkinti generalinio prokuroro teikimą, Seimo protokolinis nutarimas sutikti Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę gali būti priimtas, kai už jį balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių“, tai yra – 71 Seimo narys.

Generalinis prokuroras E. Pašilis kreipėsi į Seimą, informuodamas, kad Generalinėje prokuratūroje šių metų balandžio 25 dieną buvo gauta Vilniaus apygardos teismo 2016 m. balandžio 16 d. nutartis privataus kaltinimo byloje su prašymu kreiptis į Seimą dėl leidimo patraukti Seimo narį N. Puteikį baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Minėtoje nutartyje nurodoma, kad apygardos teisme buvo gautas pareiškėjo skundas privataus kaltinimo tvarka, kuriuo prašoma pripažinti N. Puteikį kaltu padarius Baudžiamo kodekso 154 straipsnio 2 dalyje numatytą nusikalstamą veiką, skirti jam įstatyme numatytą bausmę, priteisti 15 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo ir visas bylinėjimosi išlaidas.

Pagal Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 2 dalį atsako tas, kas šmeižia asmenį, neva šis padaręs sunkų ar labai sunkų nusikaltimą per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje už šio nusikaltimo padarymą numatytos alternatyvios bausmės, tai yra bauda, areštas ar laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Pirmą kartą šiuo klausimu generalinis prokuroras į Seimą kreipėsi 2016 m. gegužės 17 dieną. Tų pačių metų birželio 9 d. Seimas neleido Seimo nario N. Puteikio patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę. Priimti tokį sprendimą siūlė Seimo laikinoji tyrimo komisija, to prašė ir pats N. Puteikis.

 

Parašykite komentarą

Top