Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Seimas spręs, ar ilginti laikotarpį, per kurį turi būti surengtas referendumas

Seimas spręs, ar ilginti laikotarpį, per kurį turi būti surengtas referendumas

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Arvydo Nekrošiaus pristatytas Referendumo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama pailginti laikotarpį, per kurį surengiamas referendumas Seimui priėmus nutarimą dėl referendumo paskelbimo.

Šiuo metu Referendumo įstatyme įtvirtinta, kad referendumas vykdomas ne vėliau kaip po trijų mėnesių ir ne anksčiau kaip po dviejų mėnesių po Seimo nutarimo priėmimo.

Pasak A. Nekrošiaus, toks laikotarpis yra labai trumpas, o jo pratęsimas sudarys geresnes sąlygas referendumo vykdymui pasirengti (suplanuoti jam skirtas lėšas, piliečiams – įsigilinti į referendumui pateiktus klausimus ir pan.).

Teikiamomis pataisomis siūloma nustatyti, kad referendumas vykdomas ne vėliau kaip po aštuonių mėnesių ir ne anksčiau kaip po dviejų mėnesių po Seimo nutarimo dėl referendumo paskelbimo priėmimo.

„Viena vertus, toks reguliavimas suteiks galimybę valstybės institucijoms bei piliečiams geriau pasirengti referendumui, antra vertus – nemažinama žemutinė laiko riba sudaro galimybę ypač skubiais atvejais referendumą paskelbti per palyginti trumpą laiką, jei tokia būtinybė ateityje iškiltų“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte.

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus balsavo 52 Seimo nariai, prieš – 8, susilaikė 18 parlamentarų.

Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti rugsėjo 25 d.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top