Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Lietuva ir Turkija pasirašė susitarimą – „Bayraktar“ dronus pirkti galėsime

Lietuva ir Turkija pasirašė susitarimą – „Bayraktar“ dronus pirkti galėsime

Gintautas KNIUKŠTA, laikraštis ŠIANDIEN, www.siandien.info

Nuotr. Baykar Defence Company

Lietuva ir Turkija pasirašė susitarimą, atveriantį kelią pirkti „Bayraktar“ dronus. Lietuvos ir Turkijos atstovai trečiadienį Ankaroje pasirašė susitarimą, atveriantį kelią Lietuvai įsigyti kovinius dronus „Bayraktar“. Ketinimų protokolą dėl turkiškos ginkluotės įsigijimo pasirašė krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška ir Turkijos gynybos pramonės agentūros vadovas. „Mes pasirašėme susitarimą. Tai reiškia žalią šviesą tolesniems įsigijimams politiniu lygmeniu“, – BNS sakė V.Semeška.

Turkija palaimino lietuvių norą ir pasirašė susitarimą, atveriantį kelią pirkti „Bayraktar“ dronus.  Tuo tarpu  Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlütas Çavuşoğlu  pareiškė, kad ginklų tiekimas Ukrainai nepadeda jai nugalėti Rusijos ir pakeisti karo veiksmų eigos.

„Pastaruoju metu vėl ryškėja dialogo tendencija. Mes taip pat esame už dialogą. Karo daroma žala, ypač Ukrainai, labai didelė. Turkija deda pastangas atnaujinti tiesiogines Rusijos ir Ukrainos derybas, taip pat ir valstybių vadovų lygiu“, – sakė ministras.

Kol kas visos ES lyderių pastangos stabdyti karo mašiną baigiasi oficialiais „paverkšlenimais“, visišką fiasko patyrė Prancūzijos prezidento derybos su Kremliumi,  bevaisės ir Vokietijos kanclerio  pastangos, o ir jos, beje, kartais būna tokios neįtikinamos, kad nejučia pagalvoji, kad vokiečiams ar prancūzams tas karas mažai ir rūpi, o tų šalių gyventojams tiesiog trūksta informacijos.

Mačiau per Prancūzijos televiziją, kaip buvo komentuojamas mūsų Bayraktar“. Toks įspūdis, kad lietuvis pakilo į kosmosą, o rūpestis milijonų žmonių gyvybių išsaugojimu palauks, klausimas atidedamas rytdienai,  šiandien yra svarbesnių reikalų…

Parašykite komentarą

Top