Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Seime – diskusija apie ateities transporto kurą

Seime – diskusija apie ateities transporto kurą

www.siandien.info

 Kovo 9 d., ketvirtadienį, 13 val. Seimo 218B salėje (III rūmai) vyks diskusija „Ateities alternatyvusis kuras: biodegalai ar elektra“.

Prieš kelias savaites Europos Parlamentas balsavo už naujų lengvųjų automobilių su vidaus degimo varikliu atsisakymą nuo 2035 m.

Beveik visi mes kasdien važiuojame automobiliu arba viešuoju  transportu, darydami neigiamą poveikį gamtai. Lietuvoje transporto priemonės daugiausiai naudoja iškastinį kurą, kuris reikšmingai prisideda prie oro taršos ir klimato kaitos.

Šiuo metu Lietuvoje kaip alternatyvieji degalai vyrauja biodegalai, gaminami iš rapsų ir kviečių. Aplinkosaugininkai sako, kad tolesnis jų vartojimas negali tęstis, nes užimama šimtai tūkstančių hektarų žemės, joje intensyviai naudojamos mineralinės trąšos ir pesticidai. Rekordiškai padidėjus maisto produktų, tokių kaip duona ir aliejus kainoms, kyla nerimas ir dėl skurdo didėjimo. Be kita ko, biodegalų dalis gerokai padidina degalų kainą vartotojams.

Žengiant žaliuoju kursu ir siekiant klimato neutralumo, iškastinį kurą transporte turės pakeisti kitas kuras. Koks tai galėtų būti kuras, kad būtų įperkamas ir jo poveikis būtų kuo mažesnis aplinkai?

Prieš kelias savaites Europos Parlamentas balsavo už naujų lengvųjų automobilių su vidaus degimo varikliu atsisakymą nuo 2035 m. Niekam nekyla abejonių, kad elektra iš saulės ar vėjo yra draugiška aplinkai. Ar gali Lietuvoje elektra jau artimiausiu metu reikšmingai pakeisti iškastinį kurą?

Diskusijoje dalyvaus Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė, profesorius Raimondas Kuodis, Europos aplinkos ir transporto federacijos atstovas Giertas Dekokas (Geert Decock), Lietuvos ornitologų draugijos pirmininkas Liutauras Raudonikis, UAB „Vėjo projektai“ atstovas Saulius Pikšrys, Vartotojų aljanso tarybos narė Rūta Trainytė, VšĮ „Žiedinė ekonomika“ steigėjas Domantas Tracevičius ir kiti.

Parašykite komentarą

Top