Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas laikraščio ŠIANDIEN numeris: ar Lietuvos žmonėms dar reikia profsąjungų

Naujas laikraščio ŠIANDIEN numeris: ar Lietuvos žmonėms dar reikia profsąjungų

Rugsėjo pabaigoje vykusiame Lietuvos žemės ūkio darbuotojų profsąjungų federacijos suvažiavime iš trijų kandidatų buvo išrinktas naujas Federacijos pirmininkas. Ilgametę šios organizacijos vadovę Reginę Dapšytę pakeitė Audrius Gelžinis.

Ši šakinė profesinė sąjunga susiduria su dideliais iššūkiais, nes iširus dideliems kolūkiams ir tarybiniams ūkiams, o taip pat gausius darbo kolektyvus turėjusioms žemės ūkį aptarnavusioms įmonėms ir organizacijoms potencialių profsąjungos narių skaičius sumažėjo labai ženkliai.


Savaitraštis ŠIANDIEN pakalbino naująjį Federacijos pirmininką Audrių Gelžinį.

Ką manote apie profsąjunginį judėjimą Lietuvoje, kokią matote jo perspektyvą ?

Esu optimistas. Stereotipas, kad profsąjungos tai sovietmečio palikimas blėsta. Vis daugiau jaunimo, ypač pakeliavusio po pasaulį, padirbėjusio Vakarų šalyse mato kokią svarbią vietą profsąjunginis judėjimas užima socialinėje struktūroje.

Pastaruoju metu daug girdime iš savo politikų, iš aukščiausių šalies vadovų apie siekį kurti gerovės valstybę čia, Lietuvoje. Gerovės valstybės be žmonių, be dirbančių žmonių nesukursime. Vien tik investicijomis į technologijas, inovacijas ar gražius pastatus laimingu žmogaus nepadarysime.

Ir čia, manau, nereikia išradinėti dviračio. Pažiūrėkime kaip tai veikia kitapus Baltijos jūros. Kaip ten profesinės sąjungos tapo ir yra vienu iš kertinių socialinio komforto, socialinės ekonomikos garantų.
Gerovės valstybėje turi būti sudarytos sąlygos visiems vienodai realizuoti savo potencialią ir oriai gyventi.

Visą straipsnį skaitykite savaitraštyje ŠIANDIEN. Visada įsigysite Norfoje, bet patogiau prenumeruoti.

Parašykite komentarą

Top