Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Seime – konferencija skirta profesorės Vandos Zaborskaitės 100-osioms gimimo metinėms

Seime – konferencija skirta profesorės Vandos Zaborskaitės 100-osioms gimimo metinėms

www.siandien.info

Gruodžio 9 d., penktadienį, 9.30 val. Seimo Konstitucijos salėje vyks mokslinė konferencija  „Profesorė Vanda Zaborskaitė: asmenybė Lietuvos kultūroje ir visuomenėje“. Konferencija skirta Lietuvos literatūrologės, kritikės, eseistės V. Zaborskaitės gimimo 100-mečiui paminėti.

Vanda Zaborskaitė.

Prof. V. Zaborskaitė atliko reikšmingą vaidmenį kultūros, švietimo srityse. Baigusi Vilniaus universitetą 1950–1961 m. jame dėstė, vėliau buvo atleista iš pareigų ir pašalinta iš universiteto dėl marksistinės ideologijos neatitinkančių pažiūrų. 1962–1971 m. dirbo Istorijos institute. 1971–1994 m. dėstė Vilniaus pedagoginiame universitete, 1990 m. tapo Lietuvos mokslų akademijos nare korespondente.

Prof. V. Zaborskaitė atkuriant Lietuvos Nepriklausomybę buvo Lietuvos Persitvarkymo Sąjudžio Seimo narė ir įsitraukė į švietimo reformos darbą – vadovavo Kultūros ir švietimo ministerijos Ugdymo turinio departamentui.

Konferenciją organizuoja: Seimas, Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas, Literatūros, kultūros ir vertimo tyrimų institutas, Lietuvių literatūros katedra, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Lituanistų sambūris ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Parašykite komentarą

Top