Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > 2022 m. Laisvės premija skirta Ukrainos Prezidentui Volodymyrui Zelenskiui

2022 m. Laisvės premija skirta Ukrainos Prezidentui Volodymyrui Zelenskiui

www.siandien.info

Seimas 2022 metų Laisvės premiją nusprendė paskirti Ukrainos Prezidentui Volodymyrui Zelenskiui. Už tai numatantį nutarimą (projektas Nr. XIVP-2293) vieningai balsavo 113 Seimo narių.

Premija skirta už V. Zelenskio ir Ukrainos žmonių nuopelnus kovoje dėl nepriklausomybės, laisvės ir demokratijos Rusijos agresijos akivaizdoje.

Laisvės premija įteikiama Laisvės gynėjų dieną – sausio 13-ąją.

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, pristatydama šį nutarimą, pabrėžė, kad šiandien Ukraina yra europietiška demokratinė valstybė, priversta kovoti už savo teritorijos, kultūros ir žmonių išlikimą, taip pat ir už mūsų visų laisvę.

„Būdamas Ukrainos Prezidentu jis yra šios kovos už laisvę priešakyje, savo asmenine lyderyste ir pavyzdžiu įkvėpęs milijonus žmonių tiek Ukrainoje, tiek ir už jos ribų. Ukrainos žmonės priešinasi, nepasiduoda ir yra sutelkti prieš V. Putino režimo nusikalstamą veikimą“, − sakė Seimo vadovė.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

Seimo įsteigta Laisvės premija siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Parašykite komentarą

Top