Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Seime pagerbti laisvės gynėjai

Seime pagerbti laisvės gynėjai

Tradiciškai laisvės gynėjų dienos išvakarėse Seime pagerbti laisvės gynėjai. Sausio 13-osios įvykių dalyviai prisimena, kad vienas pirmųjų išmėginimų buvo jau sausio 8-ąją, kai pakėlus maisto produktų kainas, parlamentą pavyko apsaugoti nuo šturmo, kurį surengė prosovietinė organizacija „Jedinstvo“.

Ne tik iškilminga rikiuotė, bet ir proga susitikti su bendraminčiais, dar kartą prisiminti, kiekvieną 1991-ųjų sausio dieną. Laisvės gynėjai prisimena, kad prieš 28 metus parlamente prisiekė apie porą šimtų vyrų, pasiruošusių ginti Aukščiausiąją tarybą.

Tačiau pirmieji išbandymus turėjo atlaikyti parlamento apsaugos skyriaus vyrai.

Jiems kartu su savanoriais dar sausio 8-ąją teko atremti parlamento šturmą, kai į protestą prie Aukščiausiosios Tarybos susirinko sąjunginio pavaldumo įmonių darbininkai, vadovaujami prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“. Tai buvo pirmasis Kremliaus bandymas išvaikyti teisėtai išrinktą Lietuvos parlamentą.

„Tokia minia būtų suėjusi čia į vidų ir būtų pradėjusi, sakykim, vaikyti visus, tada galbūt atėjusi būtų atėjusi kariuomenė ir tiesiog Maskva, Kremlius pasakytų, kad parlamentas išvaikytas liaudies valdžia ir atitenka naujiems šeimininkams“, – pasakojo Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos sk. vadas Artūras Skučas.

siandien.info. LRT.lt BNS nuotr.

 

Parašykite komentarą

Top