Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Seimo pirmininkė: „Socialiniuose tinkluose labai aktyviai platinama visiška nesąmonė”

Seimo pirmininkė: „Socialiniuose tinkluose labai aktyviai platinama visiška nesąmonė”

www.siandien.info

„Į sąmokslo teorijas ir šmeižtą apie save, šeimą ir mano vaikystę beveik nereaguoju, bet šiandien, pamačiusi, kad jau kelintą dieną socialiniuose tinkluose labai aktyviai platinama visiška nesąmonė, nutariau, kad verta priminti kelis faktus. Ištraukus keliolikos metų senumo rusiško laikraščio iškarpą sapaliojama, kad aš neva esu žaidusi už Rusijos rinktinę ir ketinau tai daryti vėl. Absoliutus melas. Vienintelė šalis, kuriai esu atstovavusi – tai Lietuva“, – feisbuke rašo Seimo pirmininkė.

lrs.lt

„Dar vienas įdomus faktas – šmeižtą apie mane platina tie, kas bene labiausiai piktinasi ir dėl paramos Ukrainai. Manau, vertėtų apsispręst – ar esu bloga, nes padedu Ukrainai kiek galiu, ar bloga, nes prieš karą ir nebūdama politike žaidžiau Peterburge?“ – feisbuke klausia ji. V. Čmilytė-Nielsen prie įrašo pridėjo nuotrauką iš 1995-ųjų, kai tapo pasaulio mergaičių čempione. „O šalia manęs – tuometinis pasaulio čempionas A. Karpovas, vėliau tapęs Dūmos deputatu ir Kremliaus šalininku. Nors imk ir kurk naują sąmokslo teoriją“, – rašo Seimo pirmininkė.

Ji priduria, kad Lietuvos šachmatų rinktinėje debiutavo būdama 9-erių, 1992 metais, o šmeižto kūrėjai, kaip teigia V. Čmilytė-Nielsen, neskiria žaidimo klubuose ir nacionalinėse rinktinėse. „Taip, esu žaidusi Sankt Peterburgo klube. Kaip ir dešimtyje klubų Vokietijoje, Švedijoje, Danijoje, Islandijoje, Ispanijoje, Juodkalnijoje, Turkijoje, Latvijoje, Jungtinėje Karalystėje bei Graikijoje. Aš tikiu, kad sąmokslo teorijų gerbėjai puikiai suvokia, ką reiškia, kai krepšininkai ar futbolininkai žaidžia kokiame nors užsienio klube ir kuo tai skiriasi nuo rinktinių. Tačiau su šachmatais jiems matyt sunkiau. Arba ne. Tiesiog reikia „rasti“ kokį nors kabliuką“, – sako politikė.

V. Čmilytė-Nielsen primena, kad kovodama už Lietuvą 1993 m. tapo Europos mergaičių čempione, 1995 m. – pasaulio mergaičių čempione. 1996 m., būdama trylikos, iškovojo teisę žaisti suaugusiųjų rinktinėje ir Lietuvai atstovavo pirmojoje šachmatų olimpiadoje.

„Po jų sekė dar 6 olimpiados ginant Lietuvos vardą. 2006-aisiais Jekaterinburge nugalėjusi pusfinalyje Rusijos atstovę tapau Pasaulio moterų bronzos medalio laimėtoja. 2011-aisiais iškovojau aukso medalį Sakartvele vykusiame Europos moterų čempionate“, – vardija Seimo pirmininkė.

„Kiekviena asmeninė pergalė būna išskirtinė, tačiau iškovota ginant Lietuvos garbę – dar ryškesnė. Tai žino kiekvienas sporto profesionalas“, – pabrėžia ji. V. Čmilytė-Nielsen pasakoja, kad ją yra kalbinę žaisti kitų šalių rinktinėse, tačiau ji teigia to net nesvarčiusi. „Nuo pat pirmųjų tarptautinių varžybų dar vaikystėje supratau, kokia atsakomybė ir garbė yra žaisti už Lietuvą“, – rašo politikė.

Parašykite komentarą

Top