Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Seimo pirmininko vizitui Į Armėniją priešinosi valdančiosios koalicijos atstovai

Seimo pirmininko vizitui Į Armėniją priešinosi valdančiosios koalicijos atstovai

Šiandien, ketvirtadienį vyks Seimo Pirmininko susitikimai su Armėnijos Respublikos Prezidentu Armenu Sarkisianu (Armen Sarkissian), Nacionalinės Asamblėjos Pirmininku Araratu Mirzojanu (Ararat Mirzoyan), Armėnijos Respublikos Ministru Pirmininku Nikolu Pašinianu (Nikol Pashinyan).

Su aukščiausiais valstybės vadovais Seimo Pirmininkas aptars, kaip geriau išnaudoti turimus tarpparlamentinio bendradarbiavimo instrumentus kuriant glaudesnį ryšį tarp valstybių parlamentų. Taip pat bus kalbama apie Armėnijos pasirinktą eurointegracijos kelią ir Lietuvos galimybes teikti ekspertines konsultacijas esminių reformų srityje.

„Armėnijos visuomenės požiūris į Europos Sąjungą yra išskirtinai pozityvus, šiuo metu pozityviausias iš visų Rytų partnerystės šalių, esame pasirengę padėti Armėnijai kurti klestinčią ir demokratinę visuomenę. Turime nesenos savo pačių patirties ir ekspertų,“ – sako Seimo Pirmininkas V. Pranckietis.

Pasak parlamento vadovo, Lietuva galėtų dalytis savo sėkmės istorijomis kuriant startuolių ir inovacijų ekosistemas, skaitmenizacijoje, atsinaujinančių energijos išteklių, atliekų tvarkymo ir rūšiavimo, kelių saugos srityse. Drauge su kitais ES partneriais Lietuva pasirengusi teikti techninę paramą ir vykdant teisėtvarkos sistemos, policijos reformas, kovojant su korupcija ir stiprinant teisės viršenybę.

Lietuva remia Armėnijos vizų dialogo su Europos Sąjunga pradžią bei rekomenduoja remtis Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos patirtimi siekiant bevizio režimo.

Seimo Pirmininko vadovaujamoje delegacijoje vyksta Seimo Pirmininko pavaduotojas Jonas Liesys, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Žygimantas Pavilionis, Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys Algimantas Dumbrava.

Seimo Pirmininko oficialus vizitas rengiamas Armėnijos Nacionalinio Susirinkimo Pirmininko A. Mirzojano kvietimu. Siekiant išlaikyti subalansuotą požiūrį į Kaukazo regioną, lapkričio mėn. planuojamas Seimo Pirmininko vizitas į Baku (Azerbaidžano Respublika).

Seimo pirmininko vizitui priešinosi valdančiosios koalicijos atstovai.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top