Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Laikraštis ŠIANDIEN. Valdžia kviečia emigrantus sugrįžti, o sugrįžusius nuvaro nuo žemės

Laikraštis ŠIANDIEN. Valdžia kviečia emigrantus sugrįžti, o sugrįžusius nuvaro nuo žemės

RAŠOME ŠIANDIEN


Nežiūrint valdžios pastangų, gyvenimas Lietuvoje vis tiek gerėja. Dėka ir įvežamų emigrantų pinigų. Dalis jų bando grįžti į Lietuvą, investuoti pinigus, bet dėl vietinės valdžios sprendimų to padaryti negali.

Vienas iš tokių emigrantų, norėjusių grįžti dar 2O15 m pradžioje, sugalvojo nusipirkti kaime sklypą geroje vietoje Klaipėdos rajone, Lapių kaime, pasistatyti namą.

Tikslas kilnus – atgaivinti nykstantį kaimą, sukurti darbo vietas, vien tik langams buvęs emigrantas išleido 3000 eurų.

Prieš pirkdamas žemę žmogus įsitikino rajono įstaigose, kad tame sklype pagal įstatymus jokių kliūčių statyboms nėra – galima net paskirtį pakeisti, tačiau nupirkus sklypą paaiškėjo, kad pinigai, kaip sakoma, nuėjo šuniui ant uodegos.

Kol vyko pirkimo procedūros, Klaipėdos rajono valdžia 2015 m. gegužės mėn. nusprendė uždrausti bet kokias statybas daugelyje kaimiškų sklypų. Net ūkininkams. Ten, kur pagal įstatymą buvo galima statyti, tapo nebegalima be jokio pagrindo.

Galima teigti, kad įvyko masinis išbuožinimas, nuvarymas nuo savo žemės, nes sklypai per vieną dieną tapo netinkami nei statyboms, nei pardavimui. Net kai kurie savivaldybės klerkai nežinojo, kad tokia šunybė ruošiama.

Ką jau kalbėti apie viešą svarstymą, ” konsultacijas” su rinkėjais, gyventojais ir savininkais? Ir tam išbuožinimui vieningai pritarė visų partijų atstovai, net „Tvarkos ir teisingumo”. Kad į nykstantį kaimą negrįžtų miestiečiai ir emigrantai. Kad kaime gyventų ne žmonės, o viešpatautų oligarchai.

Kad žmonės žinotų už ką balsuoti, reikia kad politikai atsidengtų savo tikrąjį veidą. Neužtenka vien „mylėti Lietuvą”. Administracijos direktoriaus pavaduotojas J.Ruškys, beje, teisininkas, pradėjo aiškinti, kad prieš perkant žemę, reikia gerai „pasitikrinti“…

Kur ir kaip, gerbiamasis? Įdomu, kad tas žemės pirkimas vyko 2015 m. gegužės 29 ryte, o o rajono tarybos posėdis vyko diena anksčiau ir nežinia kada baigėsi. Todėl nebuvo net teorinės galimybės sužinoti, kad kažkas yra ne taip su tais sklypais.

Ar nereikėtų Seimo ar Vyriausybės sprendimu panaikinti 2015.05.28 Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos sprendimą, be jokio pagrindo uždraudusį bet kokias statybas dalyje kaimiškų sklypų? O gal patys piliečiai, rinkėjai galėtų susibūrę paskatinti naują rajono valdžią panaikint senos valdžios sprendimą, nesuderintą su rinkėjais. Juk kol mes tylime, valdžiai nėra ir pagrindo ką nors daryti.

Ar nereikėtų kompensuoti 20 000 eurų ir moralinę žalą tam žmogui, kuris nusipirko žemę ir tikėjosi ten įsikurti? Taip pat ir visiems kitiems nukentėjusiems nuo tokių valdžios cirkų ?

O gal savivaldybės tarybos nariai gali kompensuoti iš savo kišenės? Juk nuostoliai žmonėms yra padaryti milijoniniai. Tik žmonės apie tai nieko nežino, kol nesusiduria asmeniškai. Galvoja, kad jam vienam taip atsitiko.

O kad ateityje daugiau tokių cirkų nepataisomų nepasikartotų, gal turėtų negalioti rajono valdžios sprendimai be rajono visuomenininkų, be bendruomenių pritarimo? Kaip Šveicarijoje.

Manau, kad tikroji priežatsis ta, kad iš tikrųjų rajono valdžiai prireikė, kad nebūtų skaidomi laukai, kad neatsirastų keliukai į sodybas Todėl ir uždraudė …sodybas. Skamba kaip anekdotas. Koks kieno reikalas, kokį keliuką savo žemėj darysiu? Kodėl aš turiu savo žemę su kažkuo sujungti.

Kad čia tik pretekstas o ne priežastis, prie liudininkų patvirtino ir rajono tarybos narys, tiesiai šviesiai pasakė – „Neleidom statytis todėl, kad nėr čia ko statytis“. Čia aiškiai matosi stambiųjų žemvaldžių interesai. Nes kai negalėsi įsikurti, nori ar nenori gausi pusvelčiui parduoti ar išnuomoti .žemę oligarchams.

Ir čia reikėtų būtinai paminėti ES išmokų pragaištingumą Lietuvai. Kuo daugiau hektarų turi, tuo daugiau išmokų gauni. Tai yra tiesioginis neriboto oligarchizmo skatinmas.

Ar tokiems kaip R. Karbauskis nebeužtenka gaunamų milijonų?
Petras Adomaitis,
Klaipėdos r.

Parengta pagal laikraštį ŠIANDIEN.

Parašykite komentarą

Top