Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > „Pareigūnai vis dažniau yra matomi kaip sąjungininkai”

„Pareigūnai vis dažniau yra matomi kaip sąjungininkai”

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo kalba Policijos – Angelų sargų – dienos proga

Gerbiamieji,

šiandien mes sveikiname policijos pareigūnus ir dėkojame jiems už tarnybą Lietuvai. Kartu tai yra ta diena, kai mes galime pasidžiaugti savo valstybės pažanga.

Policijos pajėgos kūrėsi su nepriklausoma valstybe, su ja tvirtėjo ir žengė aukščiausių teisinių bei organizacinių standartų įgyvendinimo keliu.

Pastaruoju metu jos tapo dar efektyvesnės ir modernesnės, todėl geba laiku atskubėti į pagalbą, kai to labiausiai reikia. Policijos vadovybės ryžtas imtis nepopuliarių, bet būtinų sprendimų leido ženkliai padidinti pareigūnų atlyginimus bei pagerinti jų darbo sąlygas.

Ilgainiui keitėsi ir visuomenės požiūris. Šiandien žmonių pasitikėjimas Lietuvos policija yra vienas iš didžiausių Vidurio ir Rytų Europos regione. Tai yra puikus visos policijos bendruomenės ir vadovybės įvertinimas.

Teigiami policijos darbo pavyzdžiai daugeliui Lietuvos žmonių leidžia jaustis geriau, tvirčiau, palankiau vertinti savo valstybę ir ja didžiuotis. Pareigūnai vis dažniau yra matomi kaip sąjungininkai, kurie tiesia pagalbos ranką ir padeda spręsti konfliktus.

Mažėjant žmonių nerimui tapti nusikaltimų aukomis, sparčiai nyksta ir ta baimės atmosfera, kurią visi dar puikiai prisimename ir kurią regėjome atkūrus nepriklausomybę. Atsikratę baimės, piliečiai gali labiau pasitikėti vienas kitu ir kartu kurti geresnę ateitį.

Policija svariai prisidėjo prie to, kad šiandien mes galime jaustis tiesiog laisvesni. Tik laisvoje visuomenėje įmanomas tvirtas žmonių pasitikėjimas policija. Tik laisvoje visuomenėje gali rastis tikra pagarba pareigūnams ir sunkaus jų darbo pripažinimas.

Tik laisvoje bendrystėje policija kuria tą neįkainojamą saugumo jausmą, be kurio tikrai negalėtume kalbėti apie orų gyvenimą. Tas saugumas, mano akimis žiūrint, yra vienas iš kertinių gerovės valstybės elementų.

Žinoma, dar turime pasitempti kaip valstybė. Kur pasitempti turi ir policija. Laikau tai proga dar ryškiau atsiskleisti pareigūnų ir jų vadovų kūrybiškumui siekiant kilnaus tikslo – didesnės visuomenės santarvės. Pradėti darbai turi būti tęsiami, kad kiekvienas policijos bendruomenės narys galėtų jaustis vertingu, visaverčiu savo valstybės kūrėju.

Profesinės šventės proga linkiu kiekvienam pareigūnui visada elgtis taip, kaip liepia policijos šūkis – ginti, saugoti ir padėti. Dėkoju Jums!

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Parašykite komentarą

Top