Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Shinzo Abe – ilgiausiai valdęs Japonijos premjeras

Shinzo Abe – ilgiausiai valdęs Japonijos premjeras

ww.siandien.info

Nužudyto buvusio Japonijos premjero Shinzo Abe laidotuvės / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nužudyto buvusio Japonijos premjero Shinzo Abe šeima ir draugai antradienį susirinko vienoje Tokijo šventykloje į privačias laidotuves.

Sh.Abe buvo iš arti šauta penktadienį per kampanijos renginį Naros mieste, jam sakant kalbą. Buvęs premjeras nužudytas kelios dienos prieš parlamento aukštųjų rūmų rinkimus, kuriuose jo partija sustiprino savo pozicijas valdžioje. Sh.Abe nužudymu įtariamas 41 metų Tetsuya Yamagami yra sulaikytas ir policijai sakė, jog į politiką taikėsi manydamas, kad jis yra susijęs su jo nekenčiama organizacija.

Sh. Abe dirbo iš viso keturias kadencijas ir tapo ilgiausiai valdžiusiu Japonijos ministru pirmininku, jis išliko įtakingas politinis veikėjas net ir 2020 m. atsistatydinęs po paskutinės kadencijos.

Penktadienį, kai buvo nušautas, jis prieš sekmadienį vyksiančius parlamento aukštųjų rūmų rinkimus agitavo už konservatyvios Liberalų demokratų partijos (LDP), nuo Antrojo pasaulinio karo Japonijoje dominuojančios politinės jėgos, kandidatą. Jo senelis buvo vienas tų, kurie įkūrė LDP, šiai partijai priklausė ir jo tėvas, buvęs užsienio reikalų ministras Shintaro Abe.

Be to, nuo 2021 m. Sh. Abe vadovavo didžiausiai LDP frakcijai.

Parašykite komentarą

Top