Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Seimas šaukiamas į neeilinę sesiją

Seimas šaukiamas į neeilinę sesiją

www.siandien.info

Liepos 13−20 dienomis Seimas šaukiamas į neeilinę sesiją. Seimo posėdžius numatoma surengti liepos 13, 19 ir 20 dienomis.

Liepos 13 d. posėdis prasidės 12 val., liepos 19 d. – 11 val., liepos 20 d. – 12 val.

Neeilinėje sesijoje Seimas planuoja apsispręsti dėl Suomijos ir Švedijos narystės NATO dokumentų ratifikavimo, Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vetuoto Rinkimų kodekso ir su juo susijusių įstatymų paketo. Seimo priimtą konstitucinį įstatymą šalies vadovas siūlo papildyti nuostata, kad nustatytas reikalavimas politiniams komitetams būti įregistruotiems ne vėliau kaip likus 180 dienų iki rinkimų dienos netaikomas organizuojant 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimus.

Neeilinės sesijos metu bus sprendžiama dėl pritarimo Laimos Liucijos Andrikienės kandidatūros siūlymui į Europos Audito Rūmų narius.

Į Seimo darbotvarkę įtraukti klausimai dėl tiesioginio valdymo Pagėgių savivaldybės teritorijoje įvedimo, atsakomybės už atsiskaitymų grynaisiais pinigais pažeidimus nustatymo, Seimo rezoliucijos projektas dėl Lietuvos ir JAV diplomatinių santykių 100-mečio pažymėjimo ir kt.

Pagal Seimo statutą neeilines sesijas šaukia Seimo Pirmininkas ne mažiau kaip 1/3 visų Seimo narių siūlymu, kuris turi būti jam įteiktas raštu, o Konstitucijos 142 ir 144 straipsniuose numatytais atvejais – Respublikos Prezidentas.

Parašykite komentarą

Top