Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Šimtmetį mininčios Dainų šventės „Kur giria žaliuoja“ koncertų ciklas

Šimtmetį mininčios Dainų šventės „Kur giria žaliuoja“ koncertų ciklas

www. siandien.info, ELTA, www.lrt.lt

Šeštadienį Kauno Dainų slėnyje ypatingu Dainų dienos renginiu „Miškais kalnai žaliuoja“ atidarytas šimtmetį mininčios Dainų šventės „Kur giria žaliuoja“ koncertų ciklas. Jo metu Kauno technologijų universiteto (KTU) choro „Jaunystė“ meno vadovei, žinomai dirigentei Danguolei Beinarytei už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui įteiktas Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Birželio 29–liepos 6 dienomis Lietuvoje vyksta jubiliejinė šimtmečio Dainų šventė „Kad giria žaliuotų“. Socialinių tinklų nuotrauka.

„Minėdami Dainų šventės tradicijos šimtmetį, nepamirškime ir tų, kurie šiandien dainai skiria visą savo gyvenimą. Todėl noriu įteikti Kultūros ministerijos garbės ženklą žmogui, kuris yra mūsų chorinės muzikos amžinasis variklis. Žmogui, kuris visą savo gyvenimą skiria tam, kad mūsų dainos skambėtų dar plačiau, gražiau ir garsiau“, – sakė apdovanojimą įteikdamas kultūros ministras Simonas Kairys.

Ilgametė KTU akademinio choro „Jaunystė“ meno vadovė ir dirigentė D. Beinarytė taip pat dirba A. Kačanausko muzikos mokykloje mokytoja metodininke, aktyviai dalyvauja Lietuvos chorų sąjungos veikloje.

D. Beinarytė yra Dainų dienos Kaune meno vadovė ir Dainų dienos Vilniuje programos vadovė.

ELTA primena, kad šių metų birželio 29–liepos 6 dienomis Lietuvoje vyks jubiliejinė šimtmečio Dainų šventė „Kad giria žaliuotų“. Pirmasis jos renginys šeštadienį vyksta Kaune, Dainų slėnyje, o savaitės koncertinį ciklą liepos 6-ąją uždarys Dainų dienos koncertas Vilniaus Vingio parke.

Organizatoriai primena, kad į 10 iš 14 Dainų šventės renginių bus galima patekti nemokamai, įskaitant ir stovimas Dainų dienos Vilniaus Vingio parke vietas. Šventės renginiuose dalyvaus 35 tūkst. dalyvių ir 1,5 tūkst. kolektyvų.

Parašykite komentarą

Top