Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Siūlo išmoką studijuojančių tėvų vaikams didinti nuo 152 iki 380 eurų

Siūlo išmoką studijuojančių tėvų vaikams didinti nuo 152 iki 380 eurų

Seimo nariai Rimantas Jonas Dagys ir Gintarė Skaistė užregistravo Išmokų vaikams pakeitimo įstatymo pataisą, kuria siūlo išmoką besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai didinti nuo 152 iki 380 eurų per mėnesį. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys R. J. Dagys tvirtina, kad tokia suma yra per maža.

„Kiek vaiko poreikių už tokią sumą galima patenkinti? Natūralu, kad tokiomis sąlygomis retas ryžtasi bandyti derinti mokslus ir vaikų auginimą. Jeigu norime, kad ši priemonė efektyviai veiktų, o ne tiesiog būtų, šias išmokas reikia didinti. Valstybės biudžetas tai tikrai gali leisti“, – teigia parlamentaras.

Seimo nariai siūlo išmoką besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai didinti nuo 4 BSI (152 eurai) iki 10 BSI. Seimo narių paskaičiavimu, šiuo metu vaiko priežiūros išmoka tokiems žmonėms valstybei per metus kainuoja apie 906 tūkst. eurų, jos padidinimas iki 10 BSI papildomai kainuotų apie 1 360 tūkst. eurų.

Ši išmoka būtų mokama auginančiam vaiką vienam iš vaiko tėvų (ar turimam vieninteliam iš tėvų) (įtėvių) ar vaiko globėjui mokslo ar studijų laikotarpiu ir 12 mėnesių po mokslo ar studijų baigimo iki jam sukaks 26 metai, jeigu jis mokosi (mokėsi) pagal formaliojo profesinio mokymo programą ar studijuoja (studijavo) aukštojoje mokykloje pagal nuolatinę studijų formą, arba iki jam sukaks 30 metų, jeigu jis studijuoja (studijavo) doktorantūroje ar rezidentūroje, ir jeigu dar neturi draudiminio stažo ir pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą neturi teisės gauti vaiko priežiūros išmokos. Išmoka būtų mokama nuo vaiko gimimo dienos iki vaikui sukaks vieni metai.

verslaspolitika.lt

Parašykite komentarą

Top