Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Socialdemokratai: „Valstiečių“ Vyriausybė kol kas džiaugiasi ankstesnių Vyriausybių įdirbiu“

Socialdemokratai: „Valstiečių“ Vyriausybė kol kas džiaugiasi ankstesnių Vyriausybių įdirbiu“

Seimas ėmėsi svarstyti šios Vyriausybės pateiktą veiklos ataskaitą. Socialdemokratų vertinimu, daugeliu atvejų Vyriausybės veiklos rezultatai yra tiesiog ankstesnių Vyriausybių pradėtų darbų tąsa. Pavyzdžiui, pensijų kėlimas juk buvo suprojektuotas dar ankstesnės Vyriausybės.

Kol kas dabartinės Vyriausybės įgyvendinamos priemonės neatspindi jos programos. Kai kurių gyventojų pajamos padidėjo ir gyvenimo kokybė pagerėjo sostinėje, keliuose didžiuosiuose miestuose, tačiau skirtumai ir nelygybė tarp didmiesčių ir regionų žmonių gyvenimo kokybės – akivaizdūs ir didėjantys. Skirtumai tarp žmonių pajamų ir socialinė atskirtis vis skaudžiau juntama, todėl kad Vyriausybė nesiima esminio įrankio – mokesčių pertvarkos.

„Ministrų kabineto prisiimti nuopelnai dėl pajamų augimo sukelia įvairių minčių. Viešajame sektoriuje dirbantiems savivaldos, kultūros, švietimo darbuotojams atlyginimai tarsi pasityčiojant buvo pakelti keliais eurais, o prokurorams, kai kuriems pareigūnams padarytos išimtys ir algos buvo padidintos trečdaliu, kai kam – pridėta iki 1000 eurų per mėnesį. Tai iškreipia ir griauna visą viešojo sektoriaus darbo užmokesčio sistemą“, – sako socialdemokratas Algirdas Sysas.

Keistai atrodo ir Vyriausybės prisiimti laurai dėl ekonomikos ir BVP augimo rezultatų. „Pirmiausia tai yra ankstesnių Vyriausybių darbo tąsa, o didžiausia dalimi tai yra mūsų žmonių ir verslo indėlis. Investuotojai Lietuvą mielai renkasi dėl pigios darbo jėgos – lietuviams, deja, vis dar mokamos vienos žemiausių algų Europos Sąjungoje“, – teigia Seimo narė Rasa Budbergytė.

„Valstiečių“ pažadėta švietimo reforma kol kas net nekvepia rezultatais, kurie ruoštų kvalifikuotus specialistus ir leistų pasiekti technologijų proveržį. Apmaudu, kad mokesčių sistemos pertvarka tebuvo orientuota į socialinės nelygybės mažinimą pamirštant pajamų nelygybę ir viduriniąją klasę.

„Deja, šios valdžios įvykdytų reformų rezultatai – kol kas daugiau nei tūkstantis atleistų darbuotojų pertvarkant miškų sektorių, kitas valstybės įmones ir nutilusios kalbos apie įmonių iškėlimą į regioną. Klausimas ir dėl kitų pelningai dirbusių valstybės įmonių – kodėl jos dabar patiria nuostolius, nors paskirti nauji vadovai su dideliais atlyginimais“, – Vyriausybės veiklos ataskaitai pastabų turi Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnas Juozas Olekas.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top