Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Socialdemokratų pastangomis rezidentų atlyginimų klausimas grįžta į darbotvarkę

Socialdemokratų pastangomis rezidentų atlyginimų klausimas grįžta į darbotvarkę

Eglė Samoškaitė

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija surinko 47 parlamentarų parašus, kad jaunųjų medikų rezidentų darbo užmokesčio klausimas būtų sugrąžintas į Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkę.

Po dokumentu pasirašė Lietuvos socialdemokratų partijos atstovai, taip pat Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio, „Tvarkos ir teisingumo“ parlamentarai bei vienas Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys.

Remiantis Seimo Statutu, trečdalio Seimo narių grupės reikalavimas įrašyti klausimą į kitos dienos darbotvarkę yra privalomas, todėl rezidentų darbo užmokesčio klausimas bus svarstomas sausio 18 dieną planuojamame plenariniame Seimo posėdyje.

Medicinos praktikos įstatymą siūloma papildyti nuostata, kad jaunesniajam gydytojui rezidentui taikomas bazinis mėnesinės algos koeficientas būtų 4, o vyresniajam gydytojui rezidentui – 4,95.

Tai lemtų rezidentų darbo užmokesčio didinimą apie 30 proc. nuo gegužės 1 d.

Kaip žinoma, socialdemokratai bei kitos opozicinės frakcijos jau anksčiau yra pateikusios panašų siūlymą, netgi boikotavo plenarinį Seimo posėdį, bet valdančioji Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pasiūlymą atmetė.

 

Parašykite komentarą

Top