Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Supažindino Seimo narius su skurdo ir socialinės atskirties analizė

Supažindino Seimo narius su skurdo ir socialinės atskirties analizė

Europos reikalų komitete pristatyta išsami pajamų nelygybės, skurdo ir socialinės atskirties analizė

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pristatė Europos reikalų komitetui (toliau – Komitetas) išsamią skurdo ir socialinės atskirties Lietuvoje padėties analizę, paremtą atnaujinta statistika ir nauja skaičiavimo metodika, atsiliepiat į Europos Komisijos (EK) rekomendaciją Lietuvai mažinti pajamų nelygybę, skurdą ir socialinę atskirtį.

Europos Komisijos duomenimis, Europos socialinių rodiklių švieslentėje, skurdas ir socialinė nelygybė Lietuvoje yra pagrindinės problemos, „todėl tiek Vyriausybės plane, tiek mūsų nacionalinėje darbotvarkėje yra labai aiškios priemonės“, sako socialinės apsaugos ir darbo ministras.

2019 m. birželio 6 d. EK pateikė konkrečioms šalims skirtas rekomendacijas ir jose išdėstė ateinančių 12–18 mėn. ekonominės politikos gaires atskiroms valstybėms narėms.

EK rekomenduoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kompetencijoje 2019–2020 m. imtis priemonių dėl pajamų nelygybės, skurdo ir socialinės atskirties, be kita ko, įskaitant mokesčių ir socialinių išmokų sistemos struktūrą.

Komitetas, susipažinęs su pateikta informacija, nutarė tęsti klausimo svarstymą Seimo VII (rudens) sesijos metu rengiantis biudžeto svarstymui ir kviečiant finansų bei ekonomikos ir inovacijų ministrus.

Skurdo ir socialinės atskirties klausimams Komitetas skiria ypač daug dėmesio pabrėždamas Europos socialinių teisių ramsčio (toliau – ESTR) ir EK rekomendacijų Lietuvai įgyvendinimo svarbą.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top