Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Susitiks su Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Charlesu Micheliu

Susitiks su Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Charlesu Micheliu


Vasario 11 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Briuselyje susitiks su Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininku Charlesu Micheliu. Susitikime žadama aptarti Europos Sąjungos Daugiametės finansinės programos projektą 2021–2027 metams.

Darbo vakarienėje bus pristatyta Lietuvos pozicija ir lūkesčiai dėl Sanglaudos politikos finansavimo bei žemės ūkio tiesioginių išmokų dydžio Lietuvos ūkininkams. Taip pat bus kalbama apie Lietuvos stojimo į ES sutartyje numatytų ES sutartinių įsipareigojimų įgyvendinimą – kaip užtikrinti deramą finansavimą Ignalinos AE uždarymui ir efektyviam Kaliningrado tranzito schemos veikimui.

„Siekiant įgyvendinti ambicingą ES strateginę darbotvarkę būtina atrasti tinkamą balansą tarp naujų sričių, tokių kaip klimato kaita ir inovacijos, bei tradicinių politikų – Sanglaudos ir žemės ūkio finansavimo. Aktyviai derėsimės dėl Lietuvos interesų atspindėjimo ES biudžeto projekte“, – prieš vizitą sakė Prezidentas.

EVT Pirmininkas Ch. Michelis organizuoja susitikimus su valstybių vadovais, siekdamas išgirsti jų lūkesčius ir pasiūlymus dėl Daugiametės finansinės programos, prieš prasidedant deryboms vasario 20 d. numatytame EVT posėdyje.

siandien.info. lrp.lt

Parašykite komentarą

Top