Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Šiemet Lietuvos kariuomenė apmokys apie 1500 Ukrainos karių

Šiemet Lietuvos kariuomenė apmokys apie 1500 Ukrainos karių

www.siandien.info

Seimas sutiko kitais metais leisti iki 40 karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų dalyvauti ES karinėje paramos Ukrainai operacijoje ES valstybėse narėse, iki 25 karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų – Jungtinės Karalystės vadovaujamoje tarptautinėje operacijoje Ukrainos kariuomenės mokymo tikslais „Interflex“.

Dega Krymo tiltas. AP


„Sąjungininkų pastangos didinti paramą Ukrainai kariniais mokymais plečiasi, pradedamos naujos paramos Ukrainai misijos. Lietuva aktyviai prie jų prisidės, nes nuo Ukrainos saugumo priklauso mūsų saugumas. Remsime Ukrainą iki pat pergalės, o po karo tęsime Ukrainos karių mokymus ir toliau“, – Krašto apsaugos ministerijos pranešime sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.


Seimas taip pat leido vykdyti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mokymus ne tik Lietuvoje, bet ir NATO bei ES valstybėse narėse, jeigu yra šių valstybių kvietimas mokymus vykdyti jų teritorijoje. Juose gali dalyvauti iki 60 karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų.


Kaip skelbia Krašto apsaugos ministerija, 2023 m. Lietuvos kariuomenė apmokys apie 1500 Ukrainos karių, iš jų 1100 – Lietuvoje; ES šalių narių teritorijose iš viso ketinama apmokyti apie 15 tūkst. Ukrainos karių.

Parašykite komentarą

Top