Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Tauta vis mažiau pasitiki prezidentu. Rinkėjų signalai ir ministrams

Tauta vis mažiau pasitiki prezidentu. Rinkėjų signalai ir ministrams

www.siandien.info

“Ryškus G. Nausėdos krytis ir rinkėjų signalai ministrų kabinetui. Nepaisant prezidento Gitano Nausėdos pastangų atrodyti aktyviam, jo populiarumas mažėja. Piliečiai neigiamus pažymius rašo ir daugeliui ministrų. Tai atskleidė bendrovės „Vilmorus“ balandžio 8–17 dienomis atlikta reprezentatyvi apklausa”, – rašo lrytas.lt

Bene ryškiausias pokytis – smukę G.Nausėdos reitingai. Rugsėjį prezidentą palankiai vertino 64,7 proc., nepalankiai – 13 proc. apklaustųjų, o dabar šie skaičiai yra atitinkamai 53,8 ir 26,1. Sumenko ir Prezidentūros, kaip institucijos, autoritetas.

Prieš pusę metų ja pasitikėjo 48,6 proc., nepasitikėjo 15,3 proc. šalies gyventojų, o dabar atitinkamai 42,4 ir 20,3 procento.


Rinkėjai pasiuntė rimtą signalą ir daugeliui Vyriausybės narių. Net 11 iš 14 ministrų per apklausą surinko daugiau nepalankių vertinimų nei palankių. Gyventojų nuomone, prasčiausiai atrodo Ekonomikos ir inovacijų ministerijai vadovaujanti Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė ir jos politinė bendrakeleivė teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

“Politikos ekspertai daugelį ministrų jau yra pakrikštiję nematomais, todėl nenuostabu, kad paprašyti apie juos pareikšti nuomonę apklausos dalyviai irgi tegalėjo ištarti: „Sunku pasakyti.“ Tik trijų ministrų – krašto apsaugos, sveikatos apsaugos ir vidaus reikalų – Arvydo Anušausko, Arūno Dulkio ir Agnės Bilotaitės reitingai yra teigiami”, – rašo lrytas.lt, kurio užsakymu ir buvo atlikta apklausa.

Parašykite komentarą

Top