Jūs esate
Pagrindinis > Redaktorius rekomenduoja > Už kritiką valdžiai persekiojamas advokatas Ignas Vėgėlė -teisingumo ministrė jam iškėlė drausmės bylą

Už kritiką valdžiai persekiojamas advokatas Ignas Vėgėlė -teisingumo ministrė jam iškėlė drausmės bylą

www.siandien.info

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska iškėlė drausmės bylą teisininkui Ignui Vėgėlei dėl pasisakymų viešojoje erdvėje apie asmenų, kurie organizavo paramą COVID-19 pandemijos metu ir karo Ukrainoje metu, veiklą.

Ignas Vėgėlė. Redakcijos archyvo nuotrauka.

Apie tai E. Dobrowolska pranešėsavo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje., Šiandien advokatui Ignui Vėgėlei iškėliau drausmės bylą dėl to, kad advokatas viešojoje erdvėje pasisakydamas apie asmenų, kurie organizavo paramą COVID-19 pandemijos metu ir karo Ukrainoje metu, veiklą (pasisakymai pateikti naujienų portale Delfi ir įrašuose socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje), galėjo suklaidinti visuomenę, sudarydamas prielaidas nepagrįstai abejoti nurodytų asmenų veiklos sąžiningumu ir skaidrumu, t. y., kad asmenys tinkamai ir laiku neįvykdė pareigos atsiskaityti už paramą arba paramą panaudojo ne tiems tikslams, kuriems ji buvo renkama.

Vertinant advokato Igno Vėgėlės veiksmus ypač svarbu tai, kad advokatas yra buvęs Lietuvos advokatūros advokatų tarybos pirmininkas, šiuo metu Advokatų garbės teismo narys. Dėl to jo vardas viešoje erdvėja tampa sunkiai atsiejamu nuo Advokatūros, o jo, kaip aktyviai advokatų savivaldos veikloje dalyvaujančio advokato, etikai taikomi aukščiausi reikalavimai.

Teisingumo ministrė E. Dobrowolska. Redakcijos archyvo nuotrauka.

I. Vėgėlė penktadienį BNS sakė, kad, jo nuomone, E. Dobrowolska, iškeldama jam drausmės bylą pagal „Laisvės TV“ įkūrėjo, visuomenininko Andriaus Tapino skundą, gali patekti į interesų konfliktą.

„A. Tapinas, kuris, kiek man žinoma, yra vienas iš „Laisvės TV“ dalyvių, atvirai rėmė dabartinę ministrę, kuri yra Laisvės partijos deleguota atstovė Vyriausybėje, per rinkimus į Seimą 2020 metais. Mano įsitikinimu, tai galėtų būti ne tik interesų konfliktas, bet galėtų būti ir kai kas daugiau.

Derėtų prisiminti ir pono Pakso apkaltą“, – tvirtino advokatas. Pasak jo, įprasta, kad dėl advokatų veiklos skundžiamasi Advokatų tarybai, kuri sprendžia dėl drausmės bylos kėlimo.

„Ministras, mano žiniomis, iškėlęs bylas advokatams, yra ko gero ne daugiau kaip tris kartus. Ir tas pono Tapino kreipimasis į ministrę, o ne į Advokatų tarybą rodo jo norimą padaryti įtaką ir ministrės pasidavimą įtakai tuose kontekstuose, kur, mano įsitikinimu, yra interesų konfliktai“, – sakė I. Vėgėlė.

Jo teigimu, pirmą kartą Lietuvos istorijoje advokatui keliama drausmės byla už valdžios kritiką.

„Iš esmės ji keliama dėl straipsnio, kuriame ironiškai nagrinėjau Lietuvos, kaip gerovės valstybės, padėtį ir valdymo sprendimus. Jeigu konkrečiai, tai keliama drausmės byla už tai, kad atskleidžiau Labdaros ir paramos įstatymo neskaidrumą, kurį vėliau patvirtino STT savo antikorupciniame vertinime“, – tvirtino advokatas.

I. Vėgėlė BNS sakė, kad jei A. Tapinas mano, kad buvo pažeminta jo garbė ir orumas, turėjo kreiptis į teismą ir civiline tvarka spręsti ginčą.

„Mano įsitikinimu, to nedaroma, nes nėra net prielaidų kalbėti ir galvoti, kad šitame kontekste, kokiame yra mano parašytas straipsnis, kad jame yra šitų pažeidimų“, – teigė advokatas.

Parašykite komentarą

Top