Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas ŠIANDIEN numeris: baimės ir persekiojimo atmosfera valstybėje įsigalėjo

Naujas ŠIANDIEN numeris: baimės ir persekiojimo atmosfera valstybėje įsigalėjo

Gintautas KNIUKŠTA, ŠIANDIEN apžvalgininkas

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje advokatui keliama drausmės byla už valdžios kritiką. Šią savaitę laikraščiui ŠIANDIEN parengiau interviu su buvusiu Ministru Pirmininku, Seimo nariu Sauliumi Skverneliu.

Jis taip pat sako, kad baimės ir persekiojimo atmosfera valstybėje įsigalėjo. Niekada taip nebuvo. Ne tik politikai, bet ir žmonės dabar bijo garsiai kalbėti.

Šalyje šiandien įtempta situacija, ypač dėl išaugusių energetikos kaštų. Nacionalinis susivienijimas kvietė žmones protestuoti, tačiau į jų renginį susirinko tik keli šimtai žmonių. Kodėl tyli Seimo opozicija, kodėl ji nerengia mitingų?

Na, tiesa yra tokia, kad tos pačios opozicinės partijos taiko į tą patį rinkėją, o kai kurie opozicijos veikėjai, savo veiksmais tik padeda valdantiesiems, o šie trina rankas, kai, pavyzdžiui, valstiečių atstovas kritikuoja mane, kaip buvusį premjerą.

Kai taip elgiasi buvę bendražygiai, tai tada, suprantama, kodėl valdžia taip arogantiškai elgiasi. Kai kurie Seimo nariai net bijo premjerei klausimą užduoti, nes iš karto gausi dozę pašaipų ir pykčio.

Ne tik politikai, bet ir žmonės dabar bijo garsiai kalbėti. Valdantieji sukūrė šalyje tokią atmosferą, kad bet ką jie gali sumaišyti su žemėmis, pavadinti Kremliaus agentu, sunaikinti verslą, pasamdyti kai kurią žiniasklaidą, kurioje, tiesa, nėra žurnalistų, o yra tik propagandistai.

Nieko stebėtina, kad žmonės neina į mitingus, nes bijo. Prisiminkim paskutinius mitingus, kai policija net plakatus cenzūravo. Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma net davė nurodymus policijai, kad ji keltų žmonėms administracines bylas.

Tokio spaudimo Lietuvoje dar nebuvo, žmonės gyvena baimėje. Mes atlikome socialinę apklausą, kuri parodė, kokia iš tikrųjų yra situacija šalyje, kurią mes vadiname teisine ir demokratine valstybe.

Į klausimą „Ar bijote savo nuomonę reikšti viešai“, net 73 proc. apklaustųjų Lietuvos piliečių atsakė, kad taip, bijome.

Visą interviu su buvusiu premjeru Sauliumi Skverneliu skaitykite naujausiame ŠIANDIEN. Laikraštį galima įsigyti visuose prekybos centruose, visur, kur prekiaujama spauda. Prenumerata priimama visuose Lietuvos pašto skyriuose, internetu www.prenumeruok.lt; www.prenumeruoti.lt

Parašykite komentarą

Top