Jūs esate
Pagrindinis > Politika > V. Landsbergis: slapstymasis už turtingo dėdės tikintis, kad jis mus apgins, buvo gėdingas reikalas

V. Landsbergis: slapstymasis už turtingo dėdės tikintis, kad jis mus apgins, buvo gėdingas reikalas

Edmundas Jakilaitis, LRT TELEVIZIJOS laida „Dėmesio centre“, LRT.lt

Pasibaigusio Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimo rezultatus LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dėmesio centre“ aptarė Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, profesorius Vytautas Landsbergis ir politologas Kęstutis Girnius.

„Vyksta tai, ką buvome sutarę. Žiūrėkime, ką patys turime padaryti, kad išlaikytumėte Jungtinių Valstijų interesą,“ – sakė L. Linkevičius.

K. Girnius įsitikinęs, kad D. Trumpo kalbos Europoje buvo skirtos JAV vidaus auditorijai, siekiant parodyti, kad jis „kietas vyras“.

Ministras prisiminė, kaip nelengva buvo pasiekti Lietuvos politinių partijų susitarimą siekti 2 procentų BVP finansavimą krašto apsaugai.

„Slapstymasis už turtingo dėdės tikintis, kad jis mus apgins, buvo gėdingas reikalas. Vienas buvęs ministras sakydavo, kad mums nereikia rūpintis savo gynyba. Tokia galvosena egzistavo visose Europos sostinėse, kad taip galima sutaupyti“, – kalbėjo V. Landsbergis.

Jo teigimu, Vokietijos kanclerės Angelos Merkel pasisakymas apie glaudesnį Europos bendradarbiavimą gynybos srityje yra dar ir užuomina Donaldui Trumpui apie pasitikėjimo juo sumažėjimą dėl įtarimų ryšiais su Rusija.

K. Girnius įsitikinęs, kad D. Trumpo kalbos Europoje buvo skirtos JAV vidaus auditorijai, siekiant parodyti, kad jis „kietas vyras“.

Parašykite komentarą

Top