Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Vaižgantas ir jo išugdyta karta

Vaižgantas ir jo išugdyta karta

Rugsėjo 27 d., penktadienį, Seime vyks Lietuvos ir užsienio lituanistinių mokyklų mokytojų konferencija „Vaižgantas ir jo išugdyta karta“, skirta Juozo Tumo-Vaižganto 150-osioms ir Alfonso Nykos-Niliūno (Alfonso Čipkaus) 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Renginys vyks Konferencijų salėje (Seimo III rūmai), pradžia – 10 val.

Mokytojų konferencijos tikslas – įprasminti Pasaulio lietuvių metus, aptarti tautinio atgimimo ir moderniosios kultūros reiškėjo, lietuvių prozos klasiko, kritiko ir literatūros istoriko Juozo Tumo-Vaižganto, išeivijos lietuvių poeto, vertėjo, literatūros kritiko, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Alfonso Nykos-Niliūno darbų ir idėjų aktualumą šiandienos mokyklai, visuomenei, pasidalyti naujausiais istorijos, literatūros, kultūros istorijos tyrimais ir įžvalgomis, telkti akademinę ir mokytojų bendruomenę.

Konferencijos dalyvius pasveikins Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

J. Tumo-Vaižganto ir A. Nykos-Niliūno sukaktims skirta konferencija truks dvi dienas, pirmoji dalis vyks Seimo rūmuose, antroji – rugsėjo 28 d., šeštadienį, Lietuvių literatūros ir tautosakos institute.

Konferencijos organizatoriai ir partneriai: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Lituanistų sambūris, Nacionalinė švietimo agentūra, Vilniaus universitetas, Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjunga.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top