Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Pritarė siūlymui žeminti rinkimų kartelę

Pritarė siūlymui žeminti rinkimų kartelę


Seimas svarstys siūlymą suvienodinti Seimo ir savivaldos rinkimų reguliavimą. Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Simono Gentvilo pateiktomis Seimo rinkimų įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-3737) siūloma nustatyti reguliavimą, pagal kurį partijos kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų (dalyvauja skirstant mandatus) tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 4 proc. (šiuo metu – 5 proc.) rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

Jungtinis kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų (dalyvauja skirstant mandatus) tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 6 proc. (šiuo metu – 7 proc.) rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

Taip siūloma mažinti ir ribą, kurios neperžengus užstatas nėra grąžinamas, ir siūloma nustatyti, kad pasibaigus politinės kampanijos laikotarpiui, Vyriausioji rinkimų komisija per 40 dienų grąžina rinkimų užstatą jį sumokėjusiai partijai arba asmeniui, jeigu kandidatų sąrašas (kandidatas) rinkimuose surinko ne mažiau kaip 2 proc. (šiuo metu – 3 proc.) atitinkamoje rinkimų apygardoje rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų.

Projektui po pateikimo pritarė 61, prieš balsavo 6, susilaikė 17 Seimo narių. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Projektą Seimo posėdyje siūloma svarstyti lapkričio 21 d.

siandien.info,lrs.lt

Parašykite komentarą

Top