Jūs esate
Pagrindinis > Redaktorius rekomenduoja > Lietuvą ispanai mato kaip itin savo žemės ūkį mylinčią šalį

Lietuvą ispanai mato kaip itin savo žemės ūkį mylinčią šalį

Pasak žemės ūkio viceministro S. Savickio, šis susitikimas yra puiki galimybė aptarti bendradarbiavimo perspektyvas, siekiant patenkinti abiejų šalių interesus. zum.lt nuotr.

Žemės ūkio ministerijoje nuolat vykstančiuose susitikimuose su įvairiomis užsienio delegacijomis Lietuvos žemės ūkio produktai labai dažnai sulaukia pagyrų, tačiau tokio komplimento, koks nuskambėjo  susitikimo su Ispanijos delegacija metu, dar nėra buvę.

Pasak Kanarų autonominio regiono ekonomikos ir santykių su Europa viceministro Ildefonso Socorro, vadovaujančio delegacijai, Lietuvą jie mato kaip itin savo žemės ūkį mylinčią šalį.

Tokia nuotaikinga nata prasidėjusiame susitikime, kuriam vadovavo žemės ūkio viceministras Saulius Savickis, buvo aptarta ne tik lietuvių meilė žemės ūkiui, bet ir situacija pieno rinkoje, prekybos bei bendradarbiavimo klausimai.

Pasak žemės ūkio viceministro S. Savickio, šis susitikimas yra puiki galimybė aptarti bendradarbiavimo perspektyvas, siekiant patenkinti abiejų šalių interesus.

„Man labai malonu, kad Lietuvos ir Ispanijos pareigūnai sėkmingai bendradarbiauja žuvininkystės kontrolės srityje. Turime tikslą toliau gilinti bei plėtoti bendradarbiavimą su Kanarų autonominiu regionu ir kituose žemės ūkio sektoriuose“, – teigė žemės ūkio viceministras.

Ispanijos atstovai pabrėžė, kad bendradarbiavimas su Lietuva juos labai domina, nes mūsų šalis pasižymi savo aukštos kokybės pieno produktais.

Žemės ūkio viceministras S. Savickis pabrėžė, kad vartai bendram darbui jau atidaryti, o ministerija padarys viską, kas nuo jos priklauso, kad bendradarbiavimas būtų sklandus ir rezultatyvus.

Ispanija yra reikšminga prekybos žemės ūkio ir maisto produktais partnerė. 2016 m. žemės ūkio ir maisto prekių eksportas iš Lietuvos į Ispaniją sudarė 109 mln. eurų (2,5 proc. viso žemės ūkio ir maisto produktų eksporto), eksporto struktūroje pagal šalis Ispanija buvo 12 vietoje iš 141 šalies. 2012-2016 metais (išskyrus 2013-tuosius metus) iš lietuviškos kilmės produktų daugiausia eksportuota javų (kviečių ir meslino).

2013 metais už 17 mln. eurų buvo išvežta pieno ir pieno produktų, tačiau jų eksportas 2016 metais tesudarė 4,3 mln. eurų, palyginti su 2012-aisiais, lietuviškos kilmės produktų eksportas išaugo 2,4 karto. Lietuviškos kilmės produktai sudarė 94 proc.

Importas iš Ispanijos siekė 180 mln. eurų (atitinkamai 5,3 proc.), importo struktūroje pagal šalis Ispanija buvo 6 vietoje tarp 113 šalių.

verslaspolitika, zum.lt

Parašykite komentarą

Top