Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Valdantieji vieningi: saugo ir R. Karbauskį, ir S. Skvernelį

Valdantieji vieningi: saugo ir R. Karbauskį, ir S. Skvernelį

Seimas nepritarė rezoliucijos projektui dėl spaudimo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Už pasiūlymą atmesti rezoliucijos projektą balsavo 58 Seimo nariai, už siūlymą projektą redaguoti – 47 parlamentarai.

Projektą pateikė opozicinių Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas ir Mišrios Seimo narių grupės seniūnas Bronislovas Matelis.

Paskutinės „Vilmorus“ apklausos duomenys rodo, kad LVŽS vadovą R. Karbauskį palankiai vertina vis mažiau respondentų.

Projektu buvo siūloma Seimui paraginti teisėsaugos institucijas įvertinti Seimo narių Ramūno Karbauskio ir Agnės Širinskienės veiksmus, naudojant neteisėtai darytus pokalbių įrašus VTEK narių šantažui, ir nedelsiant imtis visų reikalingų baudžiamojo persekiojimo priemonių ir ryžtingai užkirsti kelią vis dažniau pasitaikančiam neteisėtam valstybės pareigūnų ar tarnautojų pokalbių įrašinėjimui ir tokių įrašų naudojimui, šantažuojant valstybės pareigūnus ar institucijas.

Seimas atmetė rezoliuciją, kurioje Ministras Pirmininkas buvo kaltinamas galimai sulaužęs priesaiką

Seimas atmetė opozicinių frakcijų seniūnų: Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos –Juozo Oleko, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos – Gabrieliaus Landsbergio, Liberalų sąjūdžio frakcijos – Eugenijaus Gentvilo bei Mišrios Seimo narių grupės seniūno Bronislovo Matelio teiktą rezoliuciją „Dėl Sauliaus Skvernelio įvykdytų Lietuvos teisės aktų pažeidimų bei galimo priesaikos sulaužymo“.

Praėjusių Seimo rinkimų Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašo lyderis S. Skvernelis.

„Mes kreipiamės ir raginame, kad Ministras Pirmininkas savo veiksmais nedelsiant išsklaidytų abejones, dėl galimai duotos priesaikos sulaužymo ir konkrečiais veiksmais įrodytų, kad gali tarnauti sąžiningai demokratijai. Mums atrodo, kad vienintelis kelias surasti tokią tiesą yra sunaikintos informacijos atkūrimas ir įrašo paviešinimas“, – pristatydamas projektą sakė J. Olekas.

„Sukilęs ažiotažas dėl nieko yra labai aiškus ženklas, kad daromi geri darbai“, – nepritarti rezoliucijai ragino Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Guoda Burokienė.

Už pasiūlymą priimti rezoliuciją be pataisų balsavo 42, prieš – 52, susilaikė 13 Seimo narių. Alternatyvaus balsavimo metu už rezoliucijos projekto redagavimą balsavo 43, už tai, kad projektas būtų atmestas – 63 Seimo nariai. Rezoliucija atmesta.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top