Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Gargžduose organizuojamas Lietuvos cepelinų virimo čempionatas

Gargžduose organizuojamas Lietuvos cepelinų virimo čempionatas

Gargždai iš paukščio skrydžio. www.taigra.lt nuotr.

Šį šeštadienį, rugpjūčio 18 d. Gargždų Minijos upės slėnyje startuos 11-asis Gargždo festivalis, kurio programoje –visuomeninės organizacijos „Bendrai visi“ organizuojamas Lietuvos cepelinų virimo čempionatas. Dalyvauti ir išbandyti jėgas čempionate kviečiami visi norintys. Cepelinais  bus vaišinami ir festivalio svečiai, ir dalyviai.

Pirmą kartą cepelinų virimo aprašymas randamas 1934 metais Žemės ūkio rūmų išleistoje E. Dargytės knygoje „Daržovių valgiai“. Gargždiškės farmacininkės ir kulinarės Valerijos Gedžienės cepelinų bei kitų bulvių valgių receptai 1960 metais buvo išspausdinti žurnaluose „Kooperatininkas“ ir „Tarybinė moteris“, jie bemat  išplito po visą Lietuvą.

Gargždų „Bulvėje“ gaminamiems cepelinams kompozitorius Benjaminas Gorbulskis pagal tuomečio Gargždų kultūros namų direktoriaus Vytauto Rimavičiaus žodžius sukūrė dainą „Gargždų cepelinai“. Dainos populiarinimui buvo net išleista vinilinė plokštelė.

Nuo 19 valandos vyks koncertas, kuriame dalyvaus „16 Hz“, „Razbaininkų šaika“ bei „Kofeinas“.

Renginys nemokamas, laukiami ir gargždiškiai, ir svečiai iš visos Lietuvos.

LIETUVOS CEPELINŲ VIRIMO ČEMPIONATAS
Cepelinų atsiradimas yra glaudžiai susijęs su bulvių ir bulvių valgymo kultūros plitimu Europoje. Kaip žinia, šis patiekalas gaminamas iš bulvių tešlos. Europos kulinarinėse tradicijose žinoma dvejopa – virtų ir žalių bulvių – tešla. Dar 1630 metų kunigaikščių Radvilų Kėdainių rūmų inventorinėse knygose randama, kad iš vokiečių kolonistų buvo nupirktos 4 „vokiškos bačkos kartupelių“.Štai nuo tada Lietuvoje buvo pradėtos auginti bulvės. Deja, nors dažnas lietuvis įsitikinęs, kad cepelinai – tai mūsų nacionalinis patiekalas, retas kuris žino daugiau nei vieną ar du tinkamus cepelinams įdarus. O jų, pasirodo, visa gausybė. Siekiant pajusti žinomus ir naujus patiekalo skonius organizuojamas Lietuvos cepelinų virimo čempionatas. Gargždai pasirinkti neatsitiktinai. Šiame mieste  jau 40 metų gyvuojanti valgykla „Bulvė“ – neatsiejama miesto istorijos dalis.

Parašykite komentarą

Top