Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Valstybės saugumo departamentas: Lietuvoje – Rusijos Federacijos žvalgybos organizacija

Valstybės saugumo departamentas: Lietuvoje – Rusijos Federacijos žvalgybos organizacija

Šiandien buvo patvirtinta, kad spalio mėnesį buvo suimtas buvęs Socialistinio liaudies fronto pirmininka Algirdas Paleckis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šnipinėjimo, suimta ir daugiau asmenų. BNS žiniomis, A. Paleckis suimtas jau ilgiau nei mėnesį.

Algirdas Paleckis (g. 1971 m. gegužės 20 d. Berne, Šveicarija) – Lietuvos ir Vilniaus miesto politinis bei visuomenės veikėjas.
Justo Vinco Paleckio sūnus. 1989 m. baigė Vilniaus 27-ąją vidurinę mokyklą, 1994 m. baigė Vilniaus universitetą, žurnalistas ir tarptautinių santykių specialistas. 1994–1995 m. tarptautinius santykius studijavo Paryžiaus administravimo institute.
1994 m. Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos santykių su Europos Sąjunga skyriaus tarnautojas, 1997–2001 m. Briuselyje Lietuvos Respublikos misijos prie ES pirmasis sekretorius, atsakingas už ryšius su Europos Parlamentu, švietimo, mokslo ir kultūros programas, ryšius su žiniasklaida. 2001 m. Užsienio reikalų ministerijos Vakarų Europos šalių skyriaus vedėjas, 2003 m. Seimo pirmininko pavaduotojo patarėjas, 2004 m. Seimo Socialdemokratinės koalicijos frakcijos referentas. 2004–2007 m. Seimo narys. 2007–2008 m. Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas.
2003–2008 m. Lietuvos socialdemokratų partijos Vilniaus skyriaus narys, LSDP spaudos tarnybos vadovas, tarptautinis sekretorius, 2006–2008 m. Vilniaus skyriaus pirmininkas. 2007 m. lapkričio 8 d. įkūrė Kubos draugų klubą.
2008 m. sausio 15 d. LSDP vadovybės iniciatyva pašalintas iš LSDP. Po pašalinimo su grupe bendražygių pradėjo kurti naują politinį judėjimą „Frontas“. Ne kartą dalyvavo ir rėmė įvairius mitingus, dalyvavo 2008 m. Seimo rinkimuose, tačiau partija neperkopė minimalaus 5 proc. barjero ir į Seimą nepateko.
2009 m. išrinktas Socialistinio liaudies fronto pirmininku (2009 gruodžio mėn. 19 d. Vilniuje įvyko jungiamasis partijos „Frontas“ ir Lietuvos socialistų partijos suvažiavimas; naujai įkurta partija pavadinta Socialistiniu liaudies frontu).
Nuo 2007 iki 2011 m. buvo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, miesto vicemeras. 2013 m. kovo 7 d. Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu A. Paleckis buvo išbrauktas iš valstybės apdovanotųjų sąrašo (2004 m. laikinai einantis prezidento pareigas Artūras Paulauskas apdovanojo A. Paleckį ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi). Parengta pagal Vikipediją. Vikipedijos nuotr.

Neoficialiomis žiniomis, A. Paleckis suimtas toje pačioje byloje, kaip ir antradienį sulaikytas buvęs prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderis, Rusijos pilietis Valerijus Ivanovas.

Generalinėje prokuratūroje šiandien vyko spaudos konferencija, kurioje dalyvavo generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, VSD direktorius Darius Jauniškis ir Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas. Visuomenei pranešta apie dar vieną šnipinėjimo bylą.

Generalinis prokuroras pabrėžė šio tyrimo išskirtinumus. Valstybės saugumo departamento pareigūnai nustatė, kad galimai kontaktus su viena Rusijos Federacijos žvalgybos organizacija palaiko ir šios tarnybos užduotis Lietuvoje vykdo asmenys, kurie vienaip ar kitaip dalyvauja Lietuvoje įregistruotų politinių partijų veikloje. Generalinis prokuroras pabrėžė, kad tai nėra parlamentinės partijos.

Kita aplinkybė yra susijusi su užsienio valstybės žvalgybos organizacijos užduočių pobūdžiu bei tikslais, kuriuos galima įtarti iš gautų duomenų bei pastarojo meto įvykių. Šiuo metu byloje yra pakankamai duomenų, kurie leidžia manyti, kad užsienio šalies žvalgyba yra nusitaikiusi į ypatingai jautrias mūsų visuomenei sritis, temas ir procesus.

Buvo patvirtinta, kad šių metų rudenį, įtariant nurodyta nusikalstama veika, buvo sulaikytas Lietuvos Respublikos pilietis, žinomas kaip politinis ir visuomenės veikėjas Algirdas Paleckis. Šiuo metu jis yra suimtas. Taip pat patvirtintas ir pakomentuotas V. Ivanovo sulaikymo faktas.

Generalinė prokuratūra parnešė, kad įtariamųjų šiame tyrime yra daugiau, tačiau nei jų skaičius, nei tapatybė šiuo metu negali būti atskleista vadovaujantis tyrimo interesais.

siandien.info,

Parašykite komentarą

Top