Jūs esate
Pagrindinis > Redaktorius rekomenduoja > Savarankiškai pateikiant duomenis, būtina nurodyti sąlytį turėjusius

Savarankiškai pateikiant duomenis, būtina nurodyti sąlytį turėjusius


www.siandien.info

NVSC primena: savarankiškai pateikiant duomenis, būtina nurodyti sąlytį turėjusius


Savarankiškai pateikdami epidemiologinius duomenis atvejis.nvsc.lt, kaip ir kur užsikrėtė, toje pačioje anketoje užsikrėtusieji koronavirusine infekcija (COVID-19 liga) turėtų nurodyti ir žmones, su kuriais turėjo didelės rizikos kontaktą, t. y. tiek šeimos narius, tiek kolegas ar kitus asmenis, su kuriais bendravo užkrečiamuoju periodu.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai pastebi, kad neretai užsikrėtusieji pateikia duomenis, bet nenurodo asmenų, su kuriais bendravo. Tuomet sąlytį turėję žmonės turi papildomai pildyti kitą anketą. Taip gaištamas ir žmonių, ir specialistų laikas, sąlytį turėjusių izoliavimas taip pat tokiu atveju užtrunka ilgiau.

Savarankiškai, užpildę NVSC anketą atvejis.nvsc.lt epidemiologinius duomenis, kaip ir kur užsikrėtė, su kuo turėjo didelės rizikos kontaktą, nuo metų pradžios pateikė per 7 tūkst. užsikrėtusiųjų.

NVSC primena, kad kiekvienas žmogus, kuriam patvirtinta koronavirusinė infekcija, gali prisidėti prie tikslo greičiau nutraukti viruso plitimą ir išsaugoti daugiau gyvybių. Kuo greičiau žmogus pateiks epidemiologinę informaciją, tuo greičiau bus izoliuoti su užsikrėtusiuoju bendravę ir kitiems riziką užsikrėsti galintys kelti žmonės, o tai reiškia – stabdomas tolesnis viruso plitimas.

Anketą galima rasti pagal nuorodą atvejis.nvsc.lt. Šią anketą raginamas užpildyti kiekvienas žmogus, nepriklausomai, ar COVID-19 liga jam patvirtinta atlikus tyrimą, ar diagnozę patvirtintus šeimos gydytojui.

Anketa yra tokia pati, kokią įprastai pildo ir epidemiologinį tyrimą atliekantis specialistas. Tai reiškia, kad užduodami tie patys klausimai – kokiomis aplinkybėmis žmogus užsikrėtė, prašoma nurodyti darbovietes, taip pat vietas, kur žmogus lankėsi, įvertinti turimas sąlygas izoliuotis, apibūdinti jaučiamus simptomus, nurodyti sąlytį turėjusius žmones bei pateikti kitą epidemiologams svarbią informaciją.

Užsikrėtusiesiems skirta anketa leidžia sutrumpinti informacijos gavimo grandinę, taip pat patys anketą pildydami žmonės pateikia tikslesnius duomenis, nes turi daugiau laiko apgalvoti, kur lankėsi, įvardinti daugiau vietų, kur galimai galėjo užsikrėsti, jei tiksliai nežino.

Parašykite komentarą

Top