Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Kinijos žmonės ragauja lietuvišką duoną- geras ženklas verslo plėtrai

Kinijos žmonės ragauja lietuvišką duoną- geras ženklas verslo plėtrai

Spalio mėnesį Europos Vadovų Taryboje dalyvavusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Briuselyje protestuojančiais Lietuvos žemdirbiais. Virš penkiasdešimt Lietuvos žemdirbių kartu su ūkininkais iš Latvijos, Lenkijos ir Čekijos protestavo dėl naujojo septynmečio Europos biudžeto projekte siūlomų per mažų tiesioginių išmokų. Roberto Dačkaus nuotrauka (Prezidento kanceliarija).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kinijos Prezidento Xi Jinpingo ir šios šalies vyriausybės kvietimu lapkričio 2 d. išvyko  darbo vizito į Šanchajų.

Didžiausiame Kinijos ir septintame pagal dydį pasaulio mieste numatytas Lietuvos ir Kinijos Prezidentų susitikimas. Valstybių vadovai aptars dvišalius ryšius, naujas eksporto galimybes mūsų gamintojams milijardinėje Kinijos rinkoje.

Daug dėmesio bus skirta Kinijos ir Europos Sąjungos bendradarbiavimui, klimato kaitos ir globalios prekybos klausimams, tarptautinės bendruomenės pastangoms užtikrinti taiką ir stabilumą pasaulyje.
Lietuvos vadovė taip pat dalyvaus pirmojoje tarptautinėje Kinijos importo parodoje ir jos proga Kinijos Prezidento rengiamoje valstybių vadovų vakarienėje. Parodos atidarymo renginiuose dalyvaus 16 užsienio valstybių ir vyriausybių vadovai.

Prezidentė taip pat atidarys vieną iš trijų pagrindinių parodos forumų – „Prekybos ir investicijų“ forumą ir sakys kalbą specialiai finansinių technologijų „Fintech“ plėtrai skirtame renginyje.

Šiandien, sekmadienį  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradeda darbo vizitą didžiausiame Kinijos mieste Šanchajuje, kur dalyvaus pirmosios tarptautinės Kinijos importo parodos atidaryme. Joje savo gaminius pristatys 2800 įmonių iš 130 valstybių.

Pirmą kartą aukščiausiu lygiu rengiama tarptautinė Kinijos importo paroda pradeda naują prekybos etapą – didžiausia eksportuotoja pasaulyje Kinija dabar imasi konkrečių veiksmų atverti savo rinką produkcijai iš kitų šalių. Tai naujos galimybės ir lietuviškų prekių eksportui bei Lietuvos verslo plėtrai.

Jau dabar labai sėkmingai vyksta Lietuvos prekyba su Kinija. Tai pagrindinė mūsų prekybos partnerė Azijoje.

Dvišalės prekybos apyvarta pernai siekė milijardą eurų, sparčiai auga Lietuvos eksportas – vien per praėjusius metus mūsų šalies eksportas išsaugo 50 procentų. Parodoje savo gaminius pristatys 130 pasaulio valstybių ir daugiau nei 2800 įmonių.

Paroda Šanchajuje atveria naujų galimybių ir Lietuvos „Fintech“ sektoriui. Prezidentė sakys kalbą specialiai finansinių technologijų plėtrai skirtame renginyje, kuriame dalyvaus 50 bendradarbiavimu su Lietuva ir ES besidominčių Kinijos įmonių. Lietuva vis labiau įsitvirtina kaip „Fintech“ centras Europoje, vyksta sparti „Fintech“ startuolių plėtra, per praėjusius metus „Fintech“ sektorius Lietuvoje išaugo 40 procentų.

„Fintech“ renginio metu planuojamas pasirašyti Lietuvos banko ir Kinijos bankų reguliavimo komisijos susitarimas dėl bendradarbiavimo bankų priežiūros srityje ir ryšių stiprinimo inovacijų skatinimo finansų sektoriuje.

Šiandien, sekmadienį  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradeda darbo vizitą didžiausiame Kinijos mieste Šanchajuje, kur dalyvaus pirmosios tarptautinės Kinijos importo parodos atidaryme. Joje savo gaminius pristatys 2800 įmonių iš 130 valstybių.

Tokia aukšto lygio tarptautinė importo paroda rengiama išskirtiniame globaliame kontekste, kai stiprėja įtampa dėl tarptautinės prekybos sąlygų, ir pradeda naują Kinijos prekybos politikos etapą. Būdama didžiausia eksportuotoja pasaulyje, Kinija dabar siekia atverti savo rinką kitų šalių importui.

Parodoje šalies vadovė aplankys 2 nacionalinius Lietuvos paviljonus ir susitiks su mūsų šalies verslininkais. Paviljonuose savo gaminius pristatys 18 šalies įmonių.

Vienas jų – skirtas maisto gaminiams. Kinijos vartotojai turės galimybę susipažinti su lietuviškais duonos, pieno, padažų ir kitais maisto produktais. Antrajame paviljone bus pristatyti Lietuvos tekstilės, drabužių, baldų, interjero dizaino gaminiai.

Mūsų gamintojai įrodė galintys sėkmingai konkuruoti Kinijos rinkoje. Čia yra įsitvirtinę Lietuvos lazerių gamintojai – 12 proc. viso šalies lazerių eksporto atitenka Kinijai. Trys lazerius gaminančius įmonės yra įsteigusios savo atstovybes šioje šalyje.

Jau dabar Kinija yra pagrindinė Lietuvos prekybos partnerė Azijoje. Dvišalės prekybos apyvarta pernai siekė milijardą eurų, sparčiai auga Lietuvos eksportas – vien per praėjusius metus mūsų šalies eksportas išaugo 50 procentų.

Lietuvą ir Kiniją taip pat sieja aktyvūs meno mainai. Mūsų šalies aktoriai, muzikantai ir kino kūrėjai dalyvauja įvairiuose Kinijos meno festivaliuose. Prezidentės vizito metu Kinijoje koncertuos Lietuvos kamerinis orkestras.
Šanchajuje Prezidentė susitiks su Kinijos Prezidentu ir dalyvaus „EXPO“ parodos proga rengiamoje valstybių vadovų vakarienėje.

Lietuvos vadovė taip pat atidarys vieną iš trijų pagrindinių parodos forumų – „Prekybos ir investicijų“ forumą ir sakys kalbą specialiai finansinių technologijų „Fintech“ plėtrai skirtame renginyje, kuriame norą dalyvauti pareiškė 50 bendradarbiavimu su Lietuva ir ES besidominčių Kinijos įmonių.

siandien.info, lrp.lt

Parašykite komentarą

Top