Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Europos Komisijos narys V. P. Andriukaitis pristatė Europos Komisijos 2018 m. darbo programą

Europos Komisijos narys V. P. Andriukaitis pristatė Europos Komisijos 2018 m. darbo programą

Europos Komisijos narys  Vytenis Povilas Andriukaitis. Gintauto Kniukštos nuotr

Seimo Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetai bendrame posėdyje išklausė Europos Komisijos nario Vytenio Povilo Andriukaičio pristatymą apie Europos Komisijos 2018 m. darbo programą, kuri bus perduota svarstyti Seimo komitetams.

Darbo programos svarstymas Seime ir Seimo prioritetų šios programos pagrindu nustatymas užtikrina Seimo komitetams galimybę metų eigoje išsakyti savo nuomonę svarbiausiais ES darbotvarkės klausimais.

Komisijos narys atkreipė dėmesį į tai, kad kitų metų darbo programoje nurodytos ne tik svarbiausios ateinančiais metais numatomos iniciatyvos, bet ir veiksmai, siūlomi jau dabar mąstant apie 27 valstybių narių Sąjungos ateitį iki 2025 m. ir vėliau.

Iš svarbiausių trumpojo laikotarpio prioritetinių klausimų išskirta žiedinės ekonomikos ir energetikos sąjungos užbaigimas, vidaus rinkos stiprinimo klausimai, subalansuota ir pažangi prekybos politika. Tarp iniciatyvų, kurios orientuotos į tolesnę ES ateitį, paminėtos būsima daugiametė finansinė programa, dokumentas dėl tvarios Europos ateities užtikrinimo, pasiūlymai dėl Europos ekonomikos ir finansų ministro pareigybės ir dėl nuosavų ES išteklių.

Europos Komisija kasmet tvirtina darbo programą. Joje ji nustato pagrindines iniciatyvas, kurias ketina įgyvendinti per ateinančius metus.

Europos Komisijos darbo programos pristatymas Seimo Europos reikalų ir Seimo Užsienio reikalų komitetams yra vienas iš Seimo prioritetų pagal Europos Komisijos darbo programą nustatymo etapų. Komisijos 2018 m. darbo programa bus toliau svarstoma Seimo komitetuose, kur komitetai išskirs jų kompetencijai svarbiausius klausimus, taip įsipareigodami aktyviai dalyvauti, rengiant atitinkamas Lietuvos Respublikos pozicijas.

Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetai specializuotų komitetų išvadų pagrindu patvirtins Seimo prioritetus. Seimo prioritetai, siekiant konstruktyvaus darbo aktualiausiais Lietuvai klausimais, bus išsiųsti Lietuvos Respublikos Vyriausybei, taip pat Europos Sąjungos institucijoms.

Parengė
Seimo Europos reikalų komiteto biuro patarėja
Elzė Kolelė

Parašykite komentarą

Top