Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Vilniaus vardas skamba visame pasaulyje

Vilniaus vardas skamba visame pasaulyje

www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su sutuoktine pakvietė NATO šalių narių lyderius vakarienės Prezidento rūmuose. Vakarienėje dalyvavo ir NATO viršūnių susitikimo svečiai – Ukrainos, Japonijos, Australijos, Naujosios Zelandijos, Pietų Korėjos lyderiai ir ES institucijų vadovai.

lrp.lt nuotrauka.

Sakydamas tostą garbingiems svečiams, šalies vadovas kalbėjo apie Lietuvos istoriją ir kultūrinį paveldą.

„Šiandien jaučiu, kad Vilniaus vardas skamba visame pasaulyje. Ypač didžiuojuosi, kad NATO viršūnių susitikimas vyksta senajame Gedimino mieste“, – sakė Prezidentas, pridūręs, kad šis susitikimas – geriausia dovana Vilniaus 700 metų jubiliejui.

Pasak šalies vadovo, neatsitiktinai NATO viršūnių susitikimo logotipe pavaizduotas ir stilizuotas Vytis.

„Nuo neatmenamų laikų Vytis simbolizuoja drąsą, atkaklumą ir ryžtą ginti tai, kas mums, lietuviams, ypač brangu – mūsų žemę, mūsų artimuosius ir draugus, ir mūsų laisvę“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovo teigimu, tos pačios vertybės yra ir NATO pagrindas. Todėl Lietuvai buvo lemta prisijungti prie bendraminčių, tvirtos valios ir laisvę mylinčių šalių Aljanso.

„Dar niekada mūsų šalis neturėjo tiek daug artimų sąjungininkų ir draugų. Dar niekada nesame buvę tokios didelės, galingos ir reikšmingos organizacijos kaip NATO dalimi. Aljansas jau yra tapęs esmine mūsų tapatybės dalimi“, – sakė Prezidentas, pasiūlęs tostą už Aljanso vienybę.

Susirinkusių svečių laukė ypatingos atminimo dovanos – unikalaus dizaino ir išskirtinio turinio vardinės knygos, autoriniais Ray Bartkaus piešiniais ir Arno Ališausko tekstais pristatančios lietuviškosios tapatybės bruožus.

Kultūrinėje vakarienės programoje taip pat skambėjo gyvai atliekami, Lietuvą ir jos istoriją pajausti kviečiantys muzikos kūriniai: valstybinio choro „Vilnius“ ir Lietuvos nacionalinės premijos laureato saksofonininko Petro Vyšniausko atliekama išplėtota „Kur giria žaliuoja“ versija ir specialiai NATO viršūnių susitikimui sukurta muzikinė kompozicija „The Vilnius Summit“, atliekama violončelininko Justo Kulikausko, pianisto Pauliaus Zdanavičiaus, multiinstrumentalisto Sauliaus Petreikio ir sutartinių grupės „Trys keturiose“ (vad. Daiva Račiūnaitė-Vyčinienė).

Parašykite komentarą

Top